Yeni Komünizm

Bob Avakian Diyor ki: “Donald Trump ‘Sert’ Değil, İçi Faşist Dışkısı Dolu Bir Kese Kağıdıdır!”

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 4 Haziran 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır. Okurlarımızın dikkatine sunarız.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/650/bob-avakian-says-donald-trump-isnt-tough-hes-a-bloated-bag-of-fascist-feces-en.html


George Floyd’u katleden ırkçı vahşeti ve bütün bu polis cinayetlerini protesto eden halka şiddetle saldırabilmek için orduyu çağırma tehditleri savuran Donald Trump, ne “yiğittir” ne de “belalıdır”. ABD ordusu gibi muazzam bir şiddet ve yıkım makinesini çağıran herkes “sert” oğlanı oynayabilir.

Gerçekten cesur ve yürekli olanlar, bu vahşeti ve cinayeti sona erdirmek için sokaklara çıkan, polis ve Ulusal Muhafız kuvvetlerinin sokağa çıkma yasağına ve saldırılara karşı koyan farklı etnik kökenlerden ve cinsiyetlerden tüm halk kitleleridir.

Halk kitlelerinin bu kahramanca mücadelesinin daha da büyümesi ve kararlı bir şekilde durmadan gerçekten sonuna kadar devam etmesi gerekiyor. George Floyd’un yaşamını zalimce çalan Minneapolis’teki o pisliğin videosunda görülen ve konsantre bir şekilde bulunan her şey -Floyd’un defalarca yaşamı için yalvarması, nefes alamıyorum diye çığlık atması ve bunun soğukkanlılıkla gaddarca reddedilmesi- kitlelerin bu durmama kararlılığını ateşlemektedir. Her yerden tüm insanların, devamlı böbürlenip duran Trump tiranına, köktendinci fanatik Pence’e ve onların bütün faşist rejimine karşı kararlı bir şekilde meydan okuması ve bunların derhal DEVRİLMESİ için kararlı bir şekilde mücadeleye devam etmesi gerekiyor.

En büyük cesaret eylemi ve merhametsiz bir baskıya – her yerdeki tüm insanların gereksiz acılarına son verebilmeye en büyük katkı, ayağa kalkararak bu faşist rejimi ortaya çıkaran kapitalist-emperyalist sistemi nihai olarak yıkmak olacaktır. Böylece şu an içinde yaşamak zorunda bırakıldığımız bu sistemi sürdürmenin temeli ve araçları olan sömürü, aşağılama, vahşet ve terör olmadan tamamen farklı bir temel üzerinde, kökten farklı ve çok daha iyi bir dünyayı yaşama geçirebiliriz.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER