Yeni Komünizm

Bu Anın Değerini Bilin… DEVRİME KATILIN!

Editörün Notu: Aşağıdaki açıklama revcom.us sitesinde 31 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/650/make-this-moment-count-en.html


George Floyd’un vicdansızca katledilmesinin dehşeti TV ve sosyal medyada günlük olarak ortaya çıkıyor. Bu sistemin 400 yıl boyunca her gün Siyahileri nasıl sömürdüğünü, ezdiğini, onlara gaddarca davranıp katlettiği görülüyor. Şimdilerde başında faşistlerin olduğu bir sistem bu. Bunu yapan domuz bu sistem için, bu ülkede ve tüm dünyada insanları korkunç şekillerde sömüren ve ezen kapitalist-emperyalist sistem için bir gereklilikti.  Bu sistem bütün suçlarıyla beyaz üstünlüğünü yaratan ve onsuz yaşayamayan bir sistemdir.

Fakat bütün bunlar yeni değil.

Yeni olan, insanların özellikle de tüm milliyetlerden gençlerin, buna karşı ayaklanması ve polisin şiddetli saldırılarına cesaretle ve kararlı bir şekilde yanıt vermesidir. İnsanlar gökyüzünü çok net bir mesajla aydınlattı: BU CİNAYETLER DURMALI! HEMEN ŞİMDİ! Giderek daha fazla insan buna katılmalı, ayağa kalkmalı ve mücadele etmelidir.

Halkın korkusuzluğu, halkı yönetenlerin kalbine korku saldı. Halkın mobilize öfkesi, bu düzen bekçilerini tıpkı mutfakta ışık yanınca sağa sola dağılan hamamböcekleri gibi kaçırtıyor. Bunların HİÇBİR YANITI YOK! Dolayısıyla acımasızlaşıyorlar, tutukluyorlar, ateş ediyorlar, göz yaşartıcı gaz kullanıyorlar, tehdit ediyorlar, iftira atıyorlar, poz kesiyorlar ve yalan söylüyorlar. Bütün bunlar halkı “geri” püskürtmek için.

HAYIR! Geri dönmeyeceğiz. Bizler bölünmeyeceğiz!

Bugünkü protestolar GERÇEK DEVRİM doğrultusunda bir harekete dönüştürülmelidir ve bu hareketin bir parçası haline gelmelidir. Bu sistem içinde reform çözüm değildir, sistemi yıkacak bir devrim için hareket edilmelidir. İntikam için değil, tüm insanlığın kurtuluşu için bir devrim gerekmektedir. Adalet için ayağa kalkarken bile, mümkün olan en kısa zamanda devrimi gerçekleştirebilmek için ŞİMDİDEN hazırlığımızı yapıyoruz. Bu devrimi yapmanın yolu, günümüzde gezegendeki en önemli siyasi düşünür ve lider olan Bob Avakian (BA) tarafından ortaya konulmuştur.

Bunun bir parçası olmanın bir yolu var: bugünden devrime katılın, iktidarla savaşın ve BA’yı öğrenin – bütün bunları kendimizi ve insanları mümkün olan en kısa zamanda devrime hazırlamanın bir parçası olarak yapıyoruz. Gerçek bir devrim ciddi bir iştir. Bu kolay değildir. Ama bu gerekli ve mümkündür. Kazanabilmek önderliği, stratejiyi, örgütlenmeyi ve SİZİ gerektirir!

Bob Avakian’ın dediği gibi:

…İki seçeneğimiz var. Ya bütün bunlarla yaşamaya devam edeceğiz ve gelecek kuşaklar da -eğer bir gelecekleri olacaksa- aynısını, hatta daha beterini yaşamaya devam edecek – veya devrim yapacağız!

Şimdi birlikte durmanın ve iktidara karşı savaşmanın zamanı geldi! Devrim için seçim yapman gereken andayız. Kazanılacak bir dünya var!

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER