Yeni Komünizm

Chicago Polisi 13 Yaşındaki Çocuğu Öldürdü

BAsics

Yedinci sınıf öğrencisi olan 13 yaşındaki Adam Toledo, Chicago’da, 29 Mart pazartesi sabahı bir polisin göğsünden vurması sonucu hayatını kaybetti. Toledo’yu öldürdükten sonra polis cesedini saatlerce bir lisenin arkasında bıraktı. İlk belirlemelere göre insanlar ‘’şüphelinin’’ yetişkin olduğunu düşünüyorlardı. Çarşamba günü fotoğrafı yayınlandığında polisin bir çocuğu öldürdüğü kesinleşmişti. Annesi Elizabeth Toledo oğluyla ilgili kayıp başvurusunda bulunmuştu. Oğlunun soğukkanlılıkla katledilmesinden iki gün sonra Chicago Polisinden, aşağılık polislerinden birinin oğlunu vurduğunu öğrendi.

Adam Little Village’de, Chicago’nun batı yakasında çoğunluğu Meksikalı olan bir mahallede annesi ve dört kardeşiyle yaşıyordu. Elizabeth Toledo gözyaşları arasında ‘’Bebeğime gerçekten ne oldu öğrenmek istiyorum.’’, ‘’Hala oyuncak arabalarıyla oynuyordu, hep mutluydu, hayvanları severdi, kız kardeşlerini severdi, bisiklete binerdi, müzik dinlerdi.’’ dedi. Elizabeth Toledo gazetecilere Adam’ın büyüyünce aslında polis olmak istediğini ama oğlunu bir polisin öldürdüğünü söyledi.

Adam’ın mahallesinde yaşayanlar, arkadaşları ve ailesi yürüyüşler ve nöbetler düzenleyerek şehirden söz verdikleri gibi öldürülüşünün görüntülerini yayınlamasını istediler.

Polis şimdiden her zaman yaptığını yapıyor, saldırgan eylemlerine kılıf arıyor. Şimdiden bir ‘’silahlı çatışma’’ olduğundan ve olay yerinde bir silah ‘’bulunduğundan’’ bahsettiler. Pazartesi sabahı ne yaşanmış olursa olsun Adam Toledo’nun katledilmesi kesinlikle kabul edilemez ve gereksizdir. Annesi acılar içerisinde ‘’Onu öldürmek yerine pek çok seçenekleri vardı’’ dedi. Ne kadar canavarca ve suçlu bir sistem ki, bu sistemin silahlı kanun koruyucuları oluyorlar ve bu herifler gidip bir yedinci sınıf öğrencisini öldürebiliyorlar!


Kaynak için: Chicago Police Kill 13-year-old Boy – “He still played with Hot Wheels,” says his mother (revcom.us)

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER