Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 3.Bölüm

Bilim ve Devrim

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) üçüncü bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/663/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-3-en.html


Trump, son başkanlık kampanyasının başlarında Meksikalıları engellemek için “bir duvar inşa edeceğini” ilan etti ve Meksika’dan ABD’ye gelenleri “uyuşturucu satıcıları… tecavüzcüler… suçlular” olarak adlandırdı.

Trump’ın dahil olduğu yasal bir davadaki bir yargıcın “adil” olamayacağını, çünkü yargıcın Meksika kökenli olduğunu söyledi — bu durum ırkçılıkla ilgili önemli bir ders niteliğindedir (güçlü bir Trump destekçisinin dahi itiraf etmesi gereken türdendir)

Trump başkan olduğundan bu yana, göçmenleri sınır dışı etmek için şiddetli baskınlar düzenledi, çok küçük göçmen çocukları dahi ebeveynlerinden kopartarak aileleri parçaladı,  binlerce göçmeni —çoğunlukla da Meksika’dan ve Orta Amerika’daki yakın ülkelerden gelenleri— sınırdaki toplama kamplarına hapsetti.

Pek çok kişi, tüm bunların Hitler’in Yahudileri toplama kamplarına koyarken onları “şeytan gibi göstermek” ve “suçlamak” için yaptığı türden şeyler olduğuna işaret etti. Hitler sonrasında 6 milyonu katletmişti.

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 4. Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER