Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 4.Bölüm

BAsics

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) dördüncü bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/663/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-4-en.html


Trump 2016’da başkanlığa aday olurken, “Müslümanların bizden nefret ettiğini” ilan etti (buradaki “biz”, Trump’ın hızla ve zorla yerleştirmeye başladığı faşist Amerika anlamına geliyor). Halihazırda bu ülkede bulunan tüm Müslümanların “kayıt altına alınması” ve Müslümanların buraya daha fazla göç etmesinin yasaklanması çağrısında bulundu. Trump, başkan olduğundan bu yana ana dinin İslam olduğu ülkeleri hedefleyen bir “seyahat yasağı” başlattı (bu “seyahat yasağı” nihayetinde Yüksek Mahkeme tarafından onaylandı). Faşist takipçileri, İslam’ın “kötü” olduğunu ve tüm Müslümanların “terörist” olduğunu ilan ediyor, Trump ayrıca fanatik Müslüman karşıtı faşistlerin nefret dolu ifadelerini retweet yapıyor.

Bir kez daha, bu durum Hitler’in “saf Alman ırkı” imajına uymayanları şeytan gibi göstermek ve suçlamak için yaptığı türden bir şeydi. Hitler tarafından öldürülen 6 milyon Yahudi’nin yanı sıra, bu diğer “istenmeyenlerin” birçoğu da toplama kamplarına gönderildi ve Hitler’in NAZI rejimi tarafından katledildi.

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 5. Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER