Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 5.Bölüm

BAsics

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) beşinci bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/664/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-5-en.html


2017’de Naziler ve beyazların üstünlüğünü savunan diğerleri, Virginia-Charlottesville’de ırkçı ve Yahudi karşıtı sloganlar atarak yürüyüş yaptıklarında ve sonrasında ırkçılığa karşı olan bir protestocu beyaz üstünlükçülerden biri tarafından öldürüldüğünde, Trump bu ırkçı haydutları “çok iyi insanlar” olarak adlandırdı.

Bu durum Trump’ın beyazların üstünlüğünü savunan haydutların ırkçı şiddetini teşvik ettiği ve desteklediği pek çok seferden yalnızca biridir. Bu da bir bütün olarak toplumda olmasını istediği şeyi göstermektedir.

Bu soykırımcı ırkçılık değilse, peki nedir?

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 6. Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER