Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 6.Bölüm

BAsics

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) altıncı bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/664/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-6-en.html


Trump tipik kaba ırkçı tarzıyla, Haiti’den, Afrika’daki ülkelerden ve Latin Amerika’dan “bok çukuru” ülkeler olarak bahsetti. Bununla birlikte Norveç gibi yerlerden (ezici bir şekilde beyazların yaşadığı Avrupa ülkelerinden) daha fazla göçmen almamız gerektiğinde ısrar etti. Aynı kaba ırkçılıkla (ve zenofobiyle – yani yabancı düşmanlığıyla), dört “ilerici” Kongre üyesi kadının geldikleri “feci durumdaki, en kötü, en yozlaşmış ve en saçma ülkelere” “geri dönmeleri” gerektiğini ilan etti. 4 kişiden 3’ü ABD’de doğmuş olsa ve dördüncüsü de buraya çok küçük bir çocukken gelse de bu ülkeyi yakın bir zamanda terk edemeyeceklerini iddia etti. Eğer Trump, Kongre üyesi kadınlar hakkında bunu söyleyebiliyorsa “bok çukuru ülkelerden” geldiklerini düşündüğü sıradan halk kitlelerine ne yapmak isteyeceğini (ve halihazırda ne yaptığını) bir düşünün. Bu ülkeyi çok sayıda beyaz olmayan göçmenden arındırmaktan ve kalanların çoğuna bir terör saltanatı dayatmaktan daha azını istemeyecektir.

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 7. Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER