Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 8.Bölüm

BAsics

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) sekizinci bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/665/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-8-en.html


Donald Trump, “Büyük Amerikan Mirasının” bir parçası olarak köleci Konfederasyonu sevmekte ve vahşi bir şekilde bunu savunmaktadır.

Köleliği korumak ve genişletmek için savaşan Konfederasyon liderlerini ve askerleri onurlandıran heykelleri deviren halkı ağır şekilde cezalandırmak için idari emirler verdi ve onları kınadı.

Bu heykeller, siyahilerin bir bütün olarak açıkça ötekileştirildiği ve ayrımcılığa uğradığı ve kölelik sona erdikten sonra bile nesiller boyunca sürekli olarak linç edildikleri ve her yönden teröre maruz bırakıldıkları “Jim Crow” günlerinde köleliğin kutlanması ve beyaz üstünlüğünün anıtları olarak dikilmişti.

Trump, köleliğin ve ırkçı terörün bu anıtlarını devirmek isteyen halkı ağır şekilde cezalandırmakta ısrar ettiğinde, soykırımcı ırkçıdan başka ne olabilir ki?!

(Eğer bunun halen bir abartı olduğunu düşünüyorsanız -Trump hakkında bunu söylemenin fazla ileri gitmek olduğunu düşünüyorsanız- o zaman daha halen Donald Trump’ın kim olduğunu bilmiyorsunuz demektir. 8. Bölüme bakın. Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER