Yeni Komünizm

Nicki “Mirage” ve Gerçek Zarar Veren Diğerleri İçin: Ciddi Bazı Bilimsel Gerçekler

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki yazısı 22 Eylül 2021 tarihinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: Discouraging People from Getting Vaccines Keeps the COVID Pandemic Going and Killing More People—Especially More Black People | revcom.us


Nicki “Mirage” ve Gerçek Zarar Veren Diğerleri İçin: Bazı Açık Bilimsel Gerçekler

İnsanları Aşı Olmaktan Caydırmak, COVID Pandemisinin Devam Etmesini ve Daha Fazla İnsanın -Özellikle Daha Fazla Siyahinin- Ölmesini Sağlıyor

İşte kritik öneme sahip bazı temel bilimsel gerçekler:

* Sadece ABD’de altı yüz binden (600.000) fazla insan COVID’den öldü (dünya çapında 4 milyondan fazladır).

* Siyahiler ABD’deki diğerlerine nazaran daha yüksek oranda COVID’den ölmüştür.

* Aşılar ciddi hastalık ve ölümlere karşı çok etkilidir. Bugün, ağır hasta olan ve COVID’den ölen insanların yüzde 90’ından fazlasının aşısı yoktur (aşılanmamışlardır).

* Aşılar çok güvenlidir. Bu ülkede on milyonlarca insan aşı oldu, ezici bir çoğunlukta ciddi olumsuz “yan etkiler” yaşanmadı.

* Ülke genelindeki hastaneler, kalp krizi ve felç gibi bazı acil durumlar da dahil olmak üzere diğer ciddi rahatsızlıkları olan kişilerle genellikle ilgilenemeyecekleri bir noktaya kadar ağır hasta olan ve COVID’den ölen aşılanmamış kişilerle dolup taştı.

İnsanlar üzerinde etkisi olan biriyseniz ve COVID aşıları hakkındaki bilimsel gerçeği -bunun hayat kurtarmak ve bu salgınla başa çıkmak için ne kadar önemli olduğunu- bilmiyorsanız, yapabileceğiniz şey en azından bu konuda tehlikeli dezenformasyon yaymamaktır. Konuya dair gerçek bilimsel bilgiler alana kadar aşılar hakkında çenenizi kapayın.

Bu senin için de geçerli Nicki “Mirage”. Ayrıca buna benzer kendini beğenmiş “ünlüler”, çeşitli sahtekarlar, poz kesenler, pezevenkler, aşılar hakkında gülünç söylentiler ve bilim karşıtı çöpler yayan diğer cahil aptallar; Cumhuriyetçi Parti’deki ırkçı, kadınlardan nefret eden faşistler ve Fox “News”deki profesyonel yalancılarla aynı melodiyi söylüyorlar. Bu kesimler çok daha fazla Siyahinin ve beyaz olmayan diğer halkların öldüğünü görmekten mutlu olacaklar.

****

Bob Avakian tarafından yazılan ve yakında revcom.us ve yenikomunizm.com’da yayınlanacak yeni makaleyi ayrınca incelemenizi öneririz:

İnsanlar Niçin En Saçma ve En Berbat Saçmalıklara İnanır?

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER