Yeni Komünizm

Trump ve Pence Şimdi Gitsin! Kadın Yürüyüşü İçin Sokaklarda Olan Herkese Bir Davet

Bilim ve Devrim

Editörün Notu: Aşağıda çevirisi yayınlanan bu mesaj, 18 Ocak 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Kadın Yürüyüşüne gelecek katılımcılara ulaştırılmak amacıyla Faşizmi Reddet (RefuseFascism) inisiyatifi tarafından hazırlanmış bir el ilanı içeriğidir. 15 Ocak 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır. İlanı ayrıca buradan indirebilirsiniz.


Çok kritik bir yol ayrımındayız. Yapmaya karar verdiğimiz şey geleceği belirleyebilir.

Trump azledildi ve Senato davası ile karşı karşıya kaldı, bu durum toplum genelinde bölünmeleri genişletiyor. Şimdi halkın kararlı mücadelesi ile her yönden talep etme zamanı: Trump/Pence HEMEN ŞİMDİ GİTSİN!

Trump, İran’ın üst düzey bir yetkilisine suikast düzenleyerek arsızca bir savaş suçu işledi ve şu an daha fazla tehdit oluşturuyor. Faşist bir rejimin başında bulunan tehlikeli bir kabadayının Tweetleyen parmaklarının aynı zamanda nükleer düğmenin de üzerinde gezindiği dünyaya hatırlatılıyor. Topyekün bir savaş tehlikesi durumu devam ediyor ve bu durum İran halklarının çektiği acıları daha da yoğunlaştırıyor.

TRUMP/PENCE REJİMİNİN İKTİDARDA KALDIĞI HER GÜN İNSANLIĞIN GELECEĞİ VE GEZEGEN İÇİN TEHDİTTİR!

Sınırdaki toplama kampları… hızlanan çevresel yıkım… savaşlar, hatta nükleer savaş tehdidi… beyazların üstünlüğünü savunan yönetim… faşist çeteler ve halk düşmanı ırkçı katiller… hakikatin yok sayılması ve bilimin silinmesi… neredeyse elden alınan kürtaj hakkı… yok edilen hukukun üstünlüğü, demokratik ve sivil haklar… BU DURUM, İKTİDARDA APAÇIK BİR FAŞİZMİN BULUNDUĞU ANLAMINA GELMEKTEDİR.

Vicdanı olan herkes bu acı gerçekle yüzleşmek zorundadır. Ama bu yeterli değildir – BUNA MÜDAHALE ETMEK ZORUNDAYIZ!

Şu an etrafa bir bakın – ülke çapında hepimiz yürüyüş yapıyoruz. Sloganlarımızda, yüzlerimizde, kalplerimizde Trump’ın iktidardan gittiğini görmek için derin bir hasret bulunuyor. Temsil ettiği kabusun geride kaldığını görmek istiyoruz.

Gücümüz, sokaklarda kararlılıkla hareket eden halkın gücüdür. Fakat sadece bir gün protesto ederek ve eve giderek bu iş olmaz. Sokakları kitlesel, sürekli ve şiddet içermeyen protestolarla doldurmalıyız, farklı görüşlerden pek çok kişi insanlık adına bir felakete son vermek için birlikte hareket etmeli. Yüzlerce kişiden başlıyoruz ve yakında binlerce ve nihayetinde milyonlarca kişi olacağız! Hıristiyan-faşist Pence de dahil olmak üzere, tüm Trump/Pence rejimi iktidardan gidene kadar durmayı reddediyoruz! Tek bir birleştirici talep ile: Trump/Pence HEMEN ŞİMDİ GİTSİN!

Özellikle de şu an, rejimin gitmesini zorlayacak bir tür siyasi kriz yoğunlaşabilir. Trump’ın suçlanması gerçek bir ilerlemedir. Siyasi zümredeki çatlaklar ve gerilimler daha keskin ve görünür durumdadır. İnsanlar dehşet içinde ve huzursuzlar. Şimdi ele geçirme zamanı – tüm rejimin gitmesini talep eden kitlesel, sürekli ve şiddet içermeyen protestolar inşa etmek gerekiyor.

Bu durum, tüm dünyada kendini gösteren ve nefret edilen rejimlere karşı sokağa çıkılmasının bir örneğidir. Daha azını yapmamalıyız!

Her zamanki rutinimize geri dönmemeliyiz. Zulme karşı her bir haklı protesto gösterisi sonrası faşizmin ilerlemesinin normalleştiği son üç yıldaki gidişatı bu kez tekrarlamamalıyız. 2020 seçimlerine de güvenemeyiz. Trump tarafından yüceltilen bir seçimin adaletine güvenemeyiz. Siyasi rakiplerini ve seçmenleri bastırması, ayrıca ırkçı Seçim Koleji tehditleri son derece gerçektir. Şu an ve seçimler arasında insanlığa dayatılan dehşetlere ilaveten, Trump’ın oylamaya rağmen barışçıl bir şekilde görevden ayrılmaması ihtimali karşısında geleceğimize yönelik kumar oynayamayız.

Bunlar “normal” zamanlar değildir. Bu “normal” bir başkan ve rejim değil! “Normal” zamanların çözümleri şu an yeterli değildir. İktidardakiler de dahil olmak üzere tüm toplumda derin çatlaklar bulunmaktadır.

ACİL olarak ihtiyaç duyulan ve ŞİMDİ mümkün olan şey: Farklı bir protestodur… Süreklilik gösteren, büyüyen, her hafta ilerleyen, Trump/Pence rejimini insanlığa karşı gittikçe daha fazla varoluşsal bir tehlike ve tehdit olarak hisseden herkes için bir çekim gücünün oluşturulması gerekiyor. #OUTNOW! farklı bakış açılarından, coğrafyalardan ve haklı mücadele alanlarından herkesin benimseyebileceği, herkesin sokaklarda olabileceği tek bir birleştirici taleptir. Dehşeti ve gelecek korkusunu, hepbirlikte umudun gücüne dönüştürelim!

İnsanlık Adına Faşist Bir Amerika’yı Kabul Etmeyi REDDEDİYORUZ!

Trump/Pence Hemen Şimdi Gitsin!

#OUTNOW!

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER