Yeni Komünizm

Ülke Çapında Protesto: Trump/Pence Rejimi Gitmeli – Şimdi!

Bilim ve Devrim

Her Hafta Protesto! Trump/Pence rejimini iktidardan uzaklaştırmadan durmak yok!

19 Ekim Cumartesi Günü New York City (Union Square), Los Angeles (Santa Monica Pier)

26 Ekim Cumartesi Ülke Çapına Yayılacak ve 2 Kasım, 9 Kasım, 16 Kasım şeklinde Trump/Pence rejimi devrilene kadar devam edecek.

Trump/Pence rejimi insanlık için katastrofik bir tehlike oluşturmaktadır. Sınırlardaki toplama kampları… hızlanan çevresel yıkım… savaş tehlikesi hatta nükleer savaş tehdidi… beyaz üstünlenmeci düzen… faşist çeteler ve ırkçı kitlesel katliamlar… hakikatin ve bilimin atılması… kürtaj hakkının neredeyse hiç kalmaması… hukuk düzeninin, demokratik ve sivil hakların yok edilmesi… Bu APAÇIK BİR FAŞİZMDİR.

Artık kabul etmeme başlamış bulunuyor. Keskin bir siyasi savaş çizgisiyle çok önemli sonuçları olabilecek ciddi bir hareket. Trump, ihanet suçlaması ile tehdit ediyor ve hatta iç savaşı kışkırtıyor. Kin dolu faşist hareket geleceğini tamamen Trump/Pence rejimine bağlamış durumda. Bunun sona ermesi bizlere bağlı.

Bu durum, bizlerin -pek çok farklı görüş ve tecrübeden insanın- Trump/Pence rejimi iktidardan uzaklaştırılana kadar kitlesel olarak birlikte hareket etmesi, devamlı olması, ülke çapında şiddet içermeyen protestoları sürdürmesi gereken bir andır. Protestolara New York City ve Los Angeles’ta 19 Ekim’de başlıyoruz, peşi sıra dört Cumartesi daha ülke çapında şehirlerde ve kasabalarda daha fazla insanla buluşarak bu momentumu haftalara ve ilerleyen aylara yayıyoruz, hareket onbinler, yüzbinler ve milyonlar şeklinde büyüyecektir. Çok çeşitli akımlardan pek çok farklı insanı sokaklara indiren şey, tek bir taleptir: Trump/Pence Rejimi Gitmeli – Şimdi!

Demokrat Parti önderliği 3 yıl boyunca Trump/Pence rejiminin işini kolaylaştırdı, hatta çocuklar ailelerinden kopartılırken sınır güvenliği için oy bile verdiler. Şimdilerde ulusal güvenlik diyerek Trump’ın demokratik normları ihlal edip Ukrayna’nın ABD seçimlerinin baltalanması için kullanımına ilişkin suçlamaları engellemeye çalışıyorlar. Bütün faşist zorbalıkları suçlamayacaklarını söylediler. Şu ana kadar faşist rejimin bütün olarak peşinde değillerdi. Onların yaklaşımı Trump/Pence faşist programını bütün olarak meşrulaştırmaktır, çok daha tehlikeli bir şekilde büyüyecek kansere dokunmuyorlar, özellikle de başkan yardımcısı Hıristiyan-faşist Pence’in başkanlığı almasına izin veriliyor. Bunun da ötesinde, Trump görevi bırakmayacağına ilişkin tehditlerde bulunuyor.

“İşleri Demokratlara bırakmak” veya 2020’ye kadar beklemek son derece tehlikeli olacaktır. Trump ve Pence’i durdurmanın ve adalet için her mücadeleyi ilerletmenin tek yolu sokaklardaki halkın gücüdür.

Dünya şu an paramparça durumdadır. Korkuyu ve pasifliği ortadan kaldırmalı; farklılıklarımızın, eşi benzeri görülmemiş, şiddet içermeyen kitlesel #OUTNOW! protestoları ile Trump/Pence rejimini devirmede biraraya gelmemizin önünde engel oluşturmasına izin vermemeliyiz.

Şu an patlak veren suçlama krizini kavramalı, tarihi kendi elimize almalı ve korkuyu gelecek için umudun gücüne dönüştürmeliyiz!


Porto Riko ve Hong Kong bizlere nasıl yapılacağını gösteriyor:#TrumpPenceOutNOW!

İnsanlık Adına Faşist Bir Amerika’yı Kabul Etmeyi Reddediyoruz!

#OUTNOW from NoBS Media on Vimeo.


Protesto Noktaları ve İletişim Bilgileri:

Los Angeles:
19 Ekim 12:00 pm
Santa Monica Pier, Lifeguard Tower 16
(south of the pier)
Facebook event

New York City:
19 Ekim
New time: 2:00 pm
Union Square
Facebook event

Ann Arbor, MI:
26 Ekim
12:00 pm
Kerrytown Farmers Market 315 Detroit

Atlanta:
26 Ekim 2:00 pm
Piedmont Park 10th Street & Monroe Dr. at Park Tavern
Facebook event

Boston:
26 Ekim
12 pm, Copley Square, Dartmouth & Boylston
Facebook event

Chicago:
26 Ekim, 1:00 pm
Millennium Park
Facebook event

Cleveland:
26 Ekim
1:00 pm Market Square West
25th St & Lorain Avenue
Facebook event

Detroit:
26 Ekim

Honolulu
26 Ekim

Houston:
26 Ekim 3:00 pm
Galleria
Facebook event

Philadelphia:
26 Ekim 2:00 pm
Love Park
Facebook event

San Francisco:
26 Ekim 1:00 pm
24th & Mission
Facebook event

Seattle
26 Ekim 6:00 pm
University District,
University Way NE & NE Campus Parkway
Facebook event

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER