Yeni Komünizm

Vaziyet Budur, Riskler Bunlardır

Bilim ve Devrim

Editörün Notu: Aşağıdaki önemli açıklama revcom.us’ta yayınlanmıştır. Okurlarımızın dikkatine sunarız.


TRUMP KARARLIDIR VE HALKIN NASIL OY VERDİĞİNE BAKMAKSIZIN İKTİDARDA KALABİLMEK İÇİN; KATİLCE ADALETSİZLİĞİ DAYATAN, TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ EZEN, ÇEVRE TAHRİBATINI HIZLANDIRAN VE NÜKLEER İMHA TEHLİKESİNİ YÜKSELTEN FAŞİST PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BELİRLİ BİR STRATEJİSİ VARDIR. Trump halihazırda seçimlere müdahale ediyor. Rejimini iktidarda tutmak için Yargıtay dahil kilit kurumları ve üniformasız suçlu çeteleri kullanma planı var.

DEMOKRATLARIN STRATEJİSİ MUHTEMEL BİR MAĞLUBİYET STRATEJİSİDİR VE ONLARI TRUMP’A TESLİM OLMAYA GÖTÜRECEKTİR (Gerçek oylama süreci Demokratlar lehine olsa bile durum böyledir). Demokratlar kendi hallerine bırakıldıklarında Trump ile savaşılması gerektiği şekilde savaşacak yetenek veya iradeye sahip değillerdir. Trump/Pence rejiminin insanlık için varoluşsal bir tehdit oluşturmasına rağmen Demokratlar bu faşist rejimi olduğu şekliyle tanımayı reddettiler ve bu temelde ona karşı çıktılar. İnsanları sanki bu “normal” bir seçim ve “normal kurallar” geçerliymiş gibi oy vermeye çağırıyorlar. Demokratlar bu faşist rejimin bozup yok ettiği veya ele geçirdiği prosedür ve kurumlara güvenmenin derdindeler.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ÜLKESİNDE FAŞİZM TAMAMEN YERLEŞİRSE, BU DURUM İNSANLIĞIN KURTARILAMAYACAĞI BİR FELAKETE YOL AÇABİLİR.

ADALETİ ÖNEMSEYEN, ÇEVREYİ ÖNEMSEYEN, İNSANLIK İÇİN YAŞAMAYA DEĞER BİR GELECEĞİ ÖNEMSEYEN HERKESE: REFUSEFASCISM.ORG‘UN ŞİDDET İÇERMEYEN, KARARLI, YARATICI VE SÜREKLİ, GÜNDEN GÜNE DEVAM EDECEK EYLEMERDEN OLUŞACAK, GİTTİKÇE GENİŞLEYECEK VE GÜÇLENECEK, TRUMP/PENCE HEMEN ŞİMDİ GİTSİN! TALEBİ ALTINDA BULUŞACAK -BU ÜLKEDEKİ BÜTÜN BİR SİYASİ DENGEYİ VE DURUMU DEĞİŞTİRECEK, TOPLUM İÇİNDEKİ HER GÜCÜN BU FAŞİST REJİMİN DEVRİLMESİ GEREKTİĞİ ŞEKLİNDEKİ KİTLELERİN GÜÇLÜ TALEBİNE YANIT VERMESİNİ SAĞLAYACAK BİR HAREKETİN ÖRGÜTLENMESİ ÇAĞRISINA KULAK VERMELİYİZ!

Demokratların neyi savunduklarına ve mevcut yaklaşımlarının bu faşist rejime karşı mücadeleyi ciddi şekilde sınırlayıp sakat bırakacak olmasına rağmen, halkın Biden’e oy vererek Trump’a karşı kitlesel bir şekilde oy kullanması gerekiyor. ANCAK KESİNLİKLE AÇIK OLAN BİR ŞEY VAR:

OY VERMEK YETERLİ OLMAYACAKTIR VE YALNIZCA OY VERMEYE GÜVENMEK FELAKETE YOL AÇACAKTIR. ŞİMDİ SOKAKLARA ÇIKMALI VE SOKAKTA KALARAK TRUMP/PENCE REJİMİNİN HEMEN ŞİMDİ GİTMESİNİ TALEP ETMEMİZ GEREKİYOR!

Tüm bunları daha iyi anlamak için, revcom.us adresinde bulunan Bob Avakian’ın şu önemli çalışmalarına bakın:

“Oy Vermek Yeterli Olmayacaktır — Trump/Pence Hemen Şimdi Gitsin Talebi ile Sokaklara Çıkmalı ve Sokaklarda Kalmalıyız” 

ve özellikle bu yazı dizisinin 3.bölümü olan:

“Trump’ın Faşizmi—Her Gün Daha Bariz ve Daha Tehlikeli: Kararlı Bir Mücadele ve Devasa Bir Hareket Bunu Nasıl Yenebilir?”

Ayrıca Bob Avakian’ın 1 Ağustos Bildirisi’ni okuyun:

“Şu Anki Acil Durum, Trump/Pence Rejimini Acilen Gönderme İhtiyacı, Bu Seçimlerde Oy Vermek ve Devrim İçin Temel İhtiyaç Üzerine”

Yeni Komünizm

Gerçek Bir Devrim ve Kökten Yeni Bir Toplum İçin Gerçek Kurtuluşa Giden Yolda Bilim, Strateji ve Önderlik

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER