Yeni Komünizm

20 Haziran 2022: İran’daki Siyasi Mahkumlara Destek Uluslararası Günü: Dayanışma Eylemlerine Katılın veya Eylemleri Başlatın

13 Haziran 2022

Tüm arkadaşlara ve destekçilere,

İran’daki Siyasi Mahkumların Şimdi Serbest Bırakılması İçin Uluslararası Acil Durum Kampanyası (IEC), dünyanın her yerinden insanları 20 Haziran 2022’de İran’daki Siyasi Mahkumları Destekleme Uluslararası Günü’nde harekete geçmeye çağıran bir bildiri aldı.

Davet, İran’daki Siyasi Mahkumlara Özgürlük Komitesi geldi (CFPPI, www.cfppi.org). IEC dünyanın neresinde olursanız olun, tüm gönüllülerimizi, destekçilerimizi, bağışçılarımızı ve Acil Durum Çağrısı’nı imzalayanları CFPPI’nin çağrısıyla siyasi dayanışmayı -online, radyo yayınlarıyla veya sokaklarda- ifade etmeye ve dayanışma eylemlerine katılmaya veya eylerimi başlatmaya davet ediyor.

Aşağıda CFPPI’den aldığımız Farsça davetin bir çevirisi bulunmaktadır:

“Dünyanın neresinde olursanız olun 20 Haziran’da siyasi mahkumların sesini duymak ve “Siyasi mahkumlar serbest bırakılmalı” sloganını yükseltmek için, sizleri oturma eylemine ve protesto hareketlerine, İran’da ise cezaevleri önünde ve İslami rejimin resmi ofisleri önünde toplanmaya davet ediyoruz. O gün için Kanada – Toronto’da, Vancouver’da ve Hollanda Lahey’de oturma eylemleri ilan edildi… Sizleri, tüm özgürlükçü örgüt ve kişileri, siyasi tutsakların serbest bırakılmasını savunanları, bu oturma eylemlerine katılmaya veya ikamet ettiğiniz ülkede oturma eylemi düzenlemeye davet ediyoruz. Ayrıca mahkumların seslerinin ses ve video kliplerini yayınlayabilirsiniz…”

Ayrıca CFPPI’yi, onların destekçileri ve 20 Haziran protesto gününde tüm katılımcıları IEC’nin Acil Durum Çağrısını imzalamaya ve dağıtmaya çağırıyoruz: “İran’daki Siyasi Mahkumların Hayatları Tehlikede –  Şimdi HAREKETE GEÇMELİYİZ!” www.freeiranspolitikprisonersnow.org adresinde yer almaktadır. Bu eşsiz çağrı metni, aralarında Nobel Ödüllü Jody Williams ve Shirin Ebadi, Noam Chomsky, Gloria Steinem, Daniel Ellsberg ve Raymond Lotta gibi önde gelen vicdanların sesi de dahil olmak üzere 49’dan fazla ülkeden 3.600’den fazla adalet sever kişi tarafından imzalandı.

Herkesi, ABD feminist dergisi Ms. ‘in yaz sayısında çıkacak bir sonraki yayına bağışta bulunmaya çağırıyoruz.

Destekçilerimizi 20 Haziran eylemlerinize ilişkin her türlü dayanışma mesajını ve planlarını/raporlarını CFPPI kanallarına veya shiva.mahbobi@gmail.com mail adresine ayrıca telefonla 00447572356661’e iletmeye çağırıyoruz.

Teşekkürler.

Adelante!

Dolly Veale – IEC eş başlatıcısı ve sözcüsü


Kaynak için: June 20, 2022: International Day in Support of Political Prisoners in Iran | revcom.us

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER