Yeni Komünizm

Acil Durum Kampanyası’ndan Richard Ratcliffe’in Açlık Grevine Destek! Elika Ashoori de Pazartesi Günü Dayanışmaya Katılıyor

Editörün Notu: Aşağıdaki makale Acil Durum Kampanyası web sitesinde 7 Kasım 2021 tarihinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: Free-Irans-Political-Prisoners (freeiranspoliticalprisonersnow.org)


Uluslararası Acil Durum Kampanyası, İran’ın Tüm Siyasi Mahkumları İçin Şimdi Özgürlüklerini Talep Ediyor!

İletişim: Larry Everest (202) 935-1652
press@freeiranspolitikprisonersnow.org
Twitter @IranPrisonEmerg


Siyasi Mahkum Anoosheh Ashoori’nın kızı ve Acil Durum Kampanyası imzacısı Elika Ashoori, Pazartesi günü açlık grevine katılacak. Uluslararası Acil Durum Kampanyası (IEC) İran’daki Tüm Siyasi Mahkumların Şimdi Serbest Bırakılmasını Talep Ediyor!

Pazartesi günü, siyasi tutuklu Anoosheh Ashoori’nin kızı ve İran’daki Siyasi Mahkumlar Serbest Bırakılsın Acil Durum Çağrısı imzacısı olan Elika Ashoori, açlık grevinin 16. günündeki Richard Ratcliffe’e Londra’daki İngiliz Dışişleri Ofisi’nin önünde katılacak.

Ratcliffe, kanıtlanmamış casusluk suçlamalarıyla beş yıldan fazla bir süredir İran tarafından haksız yere tutulan eşi Nazanin Zaghari-Ratcliffe‘in serbest bırakılması için İngiltere’den çok daha kararlı adımlar atılmasını talep ediyor. Nazanin Zaghari-Ratcliffe ve Anoosheh Ashoori ile Mehran Raoof ve Morad Tahbaz, İran tarafından hapsedilen İngiltere-İran vatandaşları.

Bayan Ashoori, “Richard ile dayanışma göstermek ve İngiliz hükümetine İran’daki İngiliz tutsaklar meselesine daha ciddi bir yaklaşım benimsemesi için baskı yapmak için katılıyorum” dedi. “Şimdiye kadar beş yıldan fazla bir süredir stratejileri başarısız oldu ve diğerleri gibi babam gibi insanlar hala bir hapishane hücresinde çürürken, hükümetler konuyu hak ettiği aciliyetle ele almıyor. Süreci bu meselenin ciddiyetini küçümsemeye devam edemeyecekleri bir duruma getirmek istiyoruz.”

Alman-İran çifte vatandaşı olan ve haksız yere hapsedilen Acil Durum Çağrısı imzacısı Mariam Claren’in annesi Nahid Taghavi de, Ratcliffe’in açlık grevini destekleyen bir dayanışma bildirisi gönderdi:

“Richard’ın son iki yılda ikinci açlık grevini yapmak zorunda kalması gerçekten de utanç verici. İngiliz Hükümeti’nin beş yıldan fazla bir süredir Nazanin’i korumakta ve onun özgürlüğü için savaşmakta başarısız olması daha da utanç verici. Eğer sorun eski hesaplar yüzünden iki hükümet arasındaysa, neden masum bir anne acı çekmek zorunda kalıyor? İslam Cumhuriyeti veya İngiltere fark etmez… insan hakları ihlallerinin hiçbir mazereti olamaz!”

Kampanya sözcüsü Larry Everest: “İran’daki Siyasi Mahkumları Serbest Bırakılması İçin Uluslararası Acil Durum Kampanyası (IEC), cesaretli bir şekilde açlık grevinde olan Richard Ratcliffe’i destekliyor ve İran tarafından gayrimeşru bir şekilde hapsedilen tüm çifte uyrukluların derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep ediyor. Adaleti savunan herkesi Acil Durum Çağrısını imzalamaya ve acilen yaymaya çağırıyoruz: İran’daki Siyasi Mahkumların Hayatları Tehlikede! HEMEN ŞİMDİ HAREKET ETMELİYİZ! İran’daki tüm siyasi tutsaklar için özgürlük talep ediyoruz.”

“İran İslam Cumhuriyeti’nden talep ediyoruz: TÜM SİYASİ TUTUKLULARI DERHAL SERBEST BIRAKIN!”

“ABD hükümetine diyoruz ki: İRAN’A KARŞI HER TÜR TEHDİT VE SAVAŞ GİRİŞİMİNE DERHAL SON VERİN, YAPTIRIMLARI KALDIRIN!”

Cornel West, Noam Chomsky, Gloria Steinem, Ariel Dorfman, Jody Williams, Daniel Ellsberg, Judith Butler ve Raymond Lotta dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 3.000 kişi tarafından imza kampanyasına katıldı ve New York Book Review Yaz sayısının arka kapağında bir duyuru olarak yer aldı.

İran'daki Siyasi Mahkumların
Hayatları Tehlikede!

İran’da şu anda acımasız bir tutuklama, işkence ve infaz kampanyası yaşanıyor. Bu acil bir durumdur. Yüzlerce siyasi mahkumun hayatı ve haysiyeti ölümcül bir tehlike altında. Hemen harekete geçmeliyiz!

#FreeIransPoliticalPrisonersNow

Son Haberler

Destek Ol!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER