Yeni Komünizm

Burn The Cage’den 8 Kasım Düsseldorf Protestosu

Editörün Notu: Uluslararası Acil Durum Kampanyası bu mesajı  Avrupa’daki Burn The Cage/Free The Birds hareketinden aldı.


8 Kasım Pazartesi günü Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen “Burn The Cage/Free The Birds (Kafesi Yak/Kuşları Serbest Bırak)” çevre aktivistleri, insan hakları aktivistleri ve diğerleriyle bir araya gelerek İran’daki siyasi mahkumlara yönelik muamelelere ışık tuttular ve TÜM MAHKUMLARIN DERHAL SALIVERİLMESİNİ talep ettiler.

Akşam karanlığına rağmen, Almanca ve Farsça oluşturulan parlak afişler ve coşkulu protestolar yoldan geçen halkın ilgisini çekti. Çok sayıda kişi afişlerle kalabalığa katıldı. Serbest mikrofon uygulaması ile çok sayıda kişi, İran İslam Cumhuriyeti tarafından siyasi ve sivil aktivistlerin tutuklanması, hapsedilmesi, işkence edilmesi ve infaz edilmesini protesto etmek ve mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulunmak için kampanyaya ses verdi.

Bilgi için: Burn Cage (@burnthecage) • Instagram fotoğrafları ve videoları


“Kafesi Yak, Kuşları Özgür Bırak” eylemcileri, Farsça konuşanlar için “Bu Zamanlar İçin Kahramanlık” başlıklı bir rapor yazdı:

İran’daki Siyasi Mahkumları Şimdi Serbest Bırakın programı 25 Eylül 2021’de New York’taki Revolution Books’ta gerçekleşti.

Bu rapor, Kasım 2021 Ateş dergisi içinde CPIMLM.org’da Farsça olarak yayınlandı. Rapor, Raymond Lotta’nın Revolution Books’tan yaptığı konuşmadan alıntıların Farsça çevirisini içeriyordu.

IEC tarafından İngilizce’ye çevrilen raporu BURADAN okuyun.

Okuyucular ayrıca programın tamamını izleyebilirler, Raymond Lotta’nın konuşmaları da dahil olmak üzere paylaşılan klipleri izleyebilir ve İngilizce dayanışma açıklamalarını BURADAN okuyabilir.

Kaynak için: November 8 Protest in Dusseldorf, Germany | revcom.us

İran'daki Siyasi Mahkumların
Hayatları Tehlikede!

İran’da şu anda acımasız bir tutuklama, işkence ve infaz kampanyası yaşanıyor. Bu acil bir durumdur. Yüzlerce siyasi mahkumun hayatı ve haysiyeti ölümcül bir tehlike altında. Hemen harekete geçmeliyiz!

#FreeIransPoliticalPrisonersNow

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER