Yeni Komünizm

“İran’daki Siyasi Mahkumlar İçin Acil Durum Çağrısı” Ms. Dergisinde Yayınlandı!

Editör Notu: İran’daki Siyasi Tutsakların Serbest Bırakılması İçin Uluslararası Kampanya’dan gelen bu açıklamanın çevirisini aktarıyoruz.

Kaynak için bkz: NOW AVAILABLE: Ms. Magazine with Emergency Appeal to Free Iran’s Political Prisoners | revcom.us


Kadın düşmanı İran İslam Cumhuriyeti (İİC) rejiminin, Ms. dergisinin “Kadınların Öfkesinin Gücünü Asla Küçümseme!”  başlıklı 50. yıl sayısını gördüklerinde nasıl canlarının sıkılacağını bir hayal edin.

Ms. dergisi, güçlü siyasi içeriği ve dünyaca ünlü imzacılarıyla bilinen Acil Durum Çağrısı’nı yayınladı. Bu çağrı, uluslararası siyasi zemini etkilemenin ve İran’daki tüm siyasi mahkumlar için geniş bir farkındalık ve destek oluşturmanın en iyi yoludur. Herhangi bir gerici hükümetin değil, insanlığın çıkarları doğrultusunda hareket etmek gerekiyor. Bununla birlikte ABD’de yaşayan ve “özel sorumluluğu” bulunan insanların İİC’nin aşağılık baskısına karşı çıkmaları gerektiğini vurgulamak gerekiyor. Aynı zamanda İran’daki ve dünyadaki mevcut durum düşünüldüğünde “ABD hükümetinin İran halklarına daha da dayanılmaz acılar yaşatacak herhangi bir savaş hamlesine” aktif olarak karşı çıkmaları şimdi her zamankinden daha da önemli.

Çevreleriye paylaşmak üzere için herkesi bir nüsha edinmeye teşvik ediyoruz! Veya en sevdiğiniz kitapçıdan reklamı göstermesini isteyebilirsiniz. Etkinliklerde, protestolarda ve konuşmalarda insanlara göstermek için nüshanızı yanınızda getirin! ABD, Avrupa, Kanada’daki İran diasporasına ve cömertlikleriyle bunu mümkün kılan başka yerlerden düzinelerce bağışçıya çokça teşekkür ediyoruz!

Afrika, Latin Amerika ve Avrupa’dan Tanınmış Şairler ve Yazarlar Acil Durum Çağrısını Destekliyor!

İran’daki Siyasi Mahkumların Serbest Bırakılmasına yönelik reklamların online olarak Ms. dergisinde yayınlandığı süreçte, Afrika, Latin Amerika ve Avrupa’dan düzinelerce sanatçı İran’daki Siyasi Mahkumların Derhal Serbest Bırakılması İçin Acil Durum Çağrısını imzaladı!

İmzalayanlar arasında Çad’dan şair, yazar, editör ve filozof Nimrod Bena, Zambiyalı yazar, editör ve yayıncı Kayo Chingonyi;  Norveçli şair, kurgu yazarı, senarist, oyuncu ve besteci Hilde Susan Jaegtnes; şair ve Uruguay’ın Montevideo kentinde düzenlenen uluslararası şiir festivali “Mundial Poético”nun yönetmeni Martín Barea Mattos; Bolivya’dan şair, kültür yöneticisi ve editör Oscar “Puky” Gutiérrez Peña; Luis Villa ve Angela Briceño dahil bir düzineden fazla Kolombiyalı yazar ve sanatçı, ayrıca Şilili şairler Eugenia Brito Astrosa ve Amanda Durán da yer alıyor.

İmzalayanların tam listesi için Acil Durum web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızın ve meslektaşlarınızın bu Acil Durum Çağrısına seslerini eklemeleri için bu bağlantıyı çevrenizle paylaşın. Veya insanların imzalaması için bu sayfanın çıktısını alın.

Bella Now! 13 Ağustos Cumartesi Günü Berlin Festivali’nde!

Shekib Mosadeq ve Miles Solay’ın “İran İslam Cumhuriyeti ve Afganistan’daki tüm siyasi mahkumları serbest bırakma mücadelesinden ilham alan” şarkısı “Bella Now!” bu hafta sonu Berlin’de bir müzik festivalinde canlı olarak seslendirilecek.

İİC Başkanı Raisi Eylül ayında Birleşmiş Milletler’i ziyaret etmeyi planlıyor

Acil Durum Kampanyası, Eylül ayında İngiltere merkezli CFPPI’den (İran’daki Siyasi Mahkumlara Özgürlük Kampanyası) bir gösteri çağrısı aldı. Acil Durum Kampanyası’ndan bu konudaki en son haberler için bizi izlemeye devam edin.

Önümüzdeki günlerdeki gelecek planlarımız için Acil Durum Kampanyası web sitesindeki planlar veya etkinlikler bölümlerini kontrol etmeyi unutmayın!

İran'daki Siyasi Mahkumların
Hayatları Tehlikede!

İran’da şu anda acımasız bir tutuklama, işkence ve infaz kampanyası yaşanıyor. Bu acil bir durumdur. Yüzlerce siyasi mahkumun hayatı ve haysiyeti ölümcül bir tehlike altında. Hemen harekete geçmeliyiz!

#FreeIransPoliticalPrisonersNow

Son Haberler

Destek Ol!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER