Yeni Komünizm

Bilim ve Devrim

Bilim ve Devrim: Bilimin, Bilimin Topluma Uygulanmasının, Komünizmin Yeni Sentezinin ve Bob Avakian’ın Önderliğinin Önemi Üzerine – Ardea Skybreak ile Röportaj

Bob Avakian’ın mimarı olduğu komünizmin yeni sentezinin takipçisi ve önemli bir bilim insanı olan Ardea Skybreak ile gerçekleştirilen bu röportaj, ilk kez 14 Ağustos 2015 tarihinde Insight Press tarafından kitaplaştırılmıştır. Kitapta yer alan kalın, italik ve altı çizili kelime ve cümleler eserin orijinalinden üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan olduğu gibi Türkçe çeviriye aktarılmıştır. Metin üzerindeki bu işaretlerin konunun can alıcı kısımları olduğunu okura kolaylık olması açısından belirtmek isteriz. Röportajda geçen önemli eser, belge, olay, bağlantı ve referanslar ayrıca dipnotlar şeklinde belirtilmiştir.

Bilgi için aşağıdaki web sitelerini inceleyebilirsiniz:

*https://revcom.us/a/397/science-and-revolution-book-en.html

*http://www.insight-press.com/site/epage/158917_664.htm

Ardea Skybreak Hakkında:

Ekoloji ve evrimsel biyoloji alanlarında profesyonel eğitimi bulunan bir bilim insanı olan Skybreak, Bob Avakian tarafından geliştirilen komünizmin yeni sentezinin kararlı bir destekçisidir ve Evrim Bilimi ve Yaradılış Efsanesi: Neyin Gerçek ve Neden Önemli Olduğunu Bilmek, Tarih Öncesi Adımlardan Geleceğin Atılımlarına: İnsanın Ortaya Çıkışı, Kadına Dönük Baskının Kökenleri ve Kurtuluşa Giden Yol Üzerine Bir Çalışma gibi çeşitli kitapların da yazarıdır. Bu kitaplar önceden Türkçeye kazandırılmıştır.

Kitap Arka Kapak Yazısı:

“Neden bu kadar çok kişi bilimi korkutucu, yavan ya da cansız bir şey olarak görüyor? Açıkçası, birkaç nedenden dolayı. Birincisi, genellikle bilimin ne olduğu okullarda doğru bir şekilde öğretilmemekte. Bilim, bazen sadece bir grup yavan ilke veya formül gibi -insanların yalnızca hatırlaması gereken bir takım nihai sonuçlara benzetilir- ancak bilim bu değildir.”

“Bilim bir süreçtir. Canlı bir soruşturma yöntemidir. Bilimi, her şey ama her şey hakkında çok fazla soru sormanıza olanak tanıyan, size olayları sistematik ve metodik olarak araştırabilmenizi sağlayan, ayrıca dünyayı, doğal gerçekliği veya toplumsal gerçekliği derinlemesine araştırmak için bir dedektif gibi davranmanızı sağlayan, bir yöntem ve yaklaşım sunan bir yol olarak düşünün. Bilim cansız bir şey değildir! Her şey, herhangi bir şeyi anlamaya çalışmakla ilgilidir, temel prensip de dahil olmak üzere, eğer bir şeyi değiştirmek istiyorsanız ilk önce onu daha iyi anlamanız ve yalnızca yüzeysel bir şekilde kavramamanız gerekir.” – Ardea Skybreak

Hemen Temin Edin!


*El Yayınları web sitesinden temin etmek için: http://elyayinlari.com/kitap-magazasi/bilim-ve-devrim/

Diğer satış kanalları için:

Bilim ve Devrim – Ardea Skybrek | kitapyurdu.com

Bilim ve Devrim Satın Al: İstanbul Kitapçısı (istanbulkitapcisi.com)

Bilim ve Devrim – Ardea Skybreak – Kitap | Babil

Bilim ve Devrim & Ardea Skybreak – Konusu ve Fiyatı – Temmuz 2021 (kidega.com)

Bilim ve Devrim Satın Al | Eganba.com

Bilim ve Devrim Ardea Skybreak (fidankitap.com)

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.