Yeni Komünizm

Barack Obama & “Linç Kültürü”

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 6 Temmuz 2020 tarihinde revcom.us sitesinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/655/bob-avakian_barack-obama-and-cancel-culture-en.html


Bütün bu baskıcı sistemin gönderilmesi için gerekli olan gerçek bir devrim için çalışmak yerine, bugünlerde belirli kişiler açısından oldukça yaygın olan bireyleri “linç etme” durumu gündemde. Burada ortaya konulması gereken soru şudur; eğer bu kanser edici “linç kültürünün” sapkın mantığı bir kişiye uygulansaydı: Bu kişi Barack Obama olurdu -kendisi bu canavarca sistemin baş yöneticisi ve “başkomutanıydı”- bununla birlikte insanlığa karşı korkunç savaşlar ve savaş suçları işlemesinden ötürü suçludur, peki Obama’yı destekleyen bütün bu insanlar “linç” mi edilmeli?!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.