Yeni Komünizm

Bob Avakian Barack Obama ile İlgili Gerçeği Ortaya Koyuyor

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 2 Haziran 2o2o tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlandı.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/650/bob-avakian-brings-out-the-truth-en.html


Bob Avakian Gerçeği Ortaya Koyuyor: Barack Obama Kendi Başkanlığı Süresince Siyahilere Yönelik Polis Cinayetleri Normalleşmeyecek Dedi

Obama gerçekten bunu dedi mi? Hayır, tam olarak böyle demedi. Polis cinayetlerinin normal olmaması gerektiğini söyledi. Fakat kendisi başkanken bu cinayetler normaldi – bu cinayetler devamlı olarak işleniyordu. Peki Obama ne yapıyordu? Hiçbir şey. Trajedi üzerine zayıf birkaç laf geveliyordu, sonra da Baltimore’da Freddie Gray’in polisler tarafından katledilmesi ardından ayağa kalkan siyahi gençliği “haydutlar” olarak isimlendiriyordu. Ve Obama’nın başkanlığı döneminde, Adalet Departmanı denen şey Eric Holder tarafından yönetiliyordu. Kendisi, Ferguson-Missouri’de Darren Wilson domuzu tarafından katledilen Michael Brown’un ellerini kaldırmadığı yalanını söyledi. Bu “Adalet” Departmanı, Wilson’a yönelik federal suçlama açılmasını reddetti ve Holder başkanlığı döneminde Yüksek Mahkeme öncesindeki bütün polis vahşetleri desteklendi. Obama, kendi gibiler başkan olduğu ve bu sisteme başkanlık ettikleri sürece Siyahi insanların polis tarafından öldürülmesinin iyi olduğunu söyleyebilirdi. Obama’nın “ilk siyahi başkan” seçilmesi ile siyahi halk açısından pek çok şey iyileşti! Ve bu durum daha büyük bir hakikate işaret etmektedir: Trump, bariz ve berbat bir şekilde beyazların üstünlüğünü savunur, ancak bu sistem yürürlükte kaldığı müddetçe kimin başkan olduğundan bağımsız bir şekilde Siyahiler ve diğer ezilen halklar her seferinde katledilmeye devam edilecektir. Buna bir son vermek bu sisteme son verecek bir DEVRİMİ gerektirmektedir.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER