Yeni Komünizm

Bob Avakian Bill Maher’e Meydan Okuyor!

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki yazısı 2 Eylül 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dosyada bahsedilen Bill Maher, ABD’li bir televizyon sunucusu, komedyen, yazar ve siyaset yorumcusudur. HBO için yaptığı Real Time with Bill Maher programı ile bilinmektedir.

Kaynak için bkz: Bob Avakian Issues a Challenge to Bill Maher (revcom.us)


HEY BİLL MAHER! İŞTE “İPTAL EDİLEMEYECEK” TÜRDEN “POLİTİK AÇIDAN HATALI” BİR GERÇEK.

AMERİKA BİR YÖNÜ HARİÇ BÜYÜK DEĞİLDİR VE HİÇBİR ZAMAN DA OLMAMIŞTIR! O YÖNÜ DE DÜNYANIN EN BÜYÜK EZENİ VE ÇEVRE YOK EDİCİSİ OLMASIDIR.

BUNU ÇÜRÜTMEK İÇİN MEYDAN OKUMAYA CESARETİN VAR MI?

Son zamanlarda Bill Maher, “iptal kültürünün” zararları olarak gördüğü şeyler konusunu gündeme taşımada oldukça azimli duruyor. “İptal kültürü” ile ilgili asıl sorunun ne olduğunu ve buna nasıl karşı çıkılması gerektiğini tam anlamadan birkaç iyi ve bazı çok kötü noktalara değiniyor. Hepsinden kötüsü, bu durumu, bu ülkenin ne kadar büyük olduğuna dair eskimiş peri masallarını ve korkunç yalanları bir kez daha tekrarlamak için başka bir fırsat olarak görüyor!

“İptal kültürüne” dair son derece hatalı olan unsurları, bununla ilgili oldukça zararlı eğilimleri ve buna karşı çıkmanın doğru temelinin ne olduğunu ortaya koymak için son dönemde yazdıklarımı burada tekrar etmeyeceğim. (1) Bunun yerine, Maher’e aşağıdaki basit meydan okumayı yapacağım.

Okuduğunu söyleyen biri olduğunuz için revcom.us sitesine gidin ve aşağıdakileri okuyun:

Amerikan Suçları yazı dizisi

Yeni Yıl deklarasyonum

Raymond Lotta’nın yazdığı şu dosyalar: Cinsel Sömürünün “Endüstrileşmesi”, Emperyalist Küreselleşme ve Cehenneme İniş

ve 1970’lerden Bugüne ABD’de Asalaklık ve Sınıfsal-Toplumsal Yeniden Düzenleme

Ardından, bunun harika bir ülke ve defalarca söylediğiniz harika bir sistem olduğunu yeniden iddia etmeye çalışın.

Ve bunu sizinle tartışmak için şovunuza bir revcom temsilcisini davet edin.

Bunu yapacak dürüstlüğe ve cesarete sahip misiniz?

Eğer öyleyse, buyurun yapın!

Eğer değilseniz, bu ülkenin ve bu sistemin ne kadar büyük olduğuna dair saçmalıklarınıza son verin!


(1) Faşist Deliliği ve “Uyanık Halk” Çılgınlığı: Yeni Bir İki Miadı Dolmuşlar | Yeni Komünizm (yenikomunizm.com) ve Ufak Çaplı Reformlar ve İntikam Değil: Devrim ve Kurtuluş | Yeni Komünizm (yenikomunizm.com)

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER