Yeni Komünizm

Bob Avakian Diyor ki: “Donald Trump ‘Sert’ Değil, İçi Faşist Dışkısı Dolu Bir Kese Kağıdıdır!”

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 4 Haziran 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır. Okurlarımızın dikkatine sunarız.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/650/bob-avakian-says-donald-trump-isnt-tough-hes-a-bloated-bag-of-fascist-feces-en.html


George Floyd’u katleden ırkçı vahşeti ve bütün bu polis cinayetlerini protesto eden halka şiddetle saldırabilmek için orduyu çağırma tehditleri savuran Donald Trump, ne “yiğittir” ne de “belalıdır”. ABD ordusu gibi muazzam bir şiddet ve yıkım makinesini çağıran herkes “sert” oğlanı oynayabilir.

Gerçekten cesur ve yürekli olanlar, bu vahşeti ve cinayeti sona erdirmek için sokaklara çıkan, polis ve Ulusal Muhafız kuvvetlerinin sokağa çıkma yasağına ve saldırılara karşı koyan farklı etnik kökenlerden ve cinsiyetlerden tüm halk kitleleridir.

Halk kitlelerinin bu kahramanca mücadelesinin daha da büyümesi ve kararlı bir şekilde durmadan gerçekten sonuna kadar devam etmesi gerekiyor. George Floyd’un yaşamını zalimce çalan Minneapolis’teki o pisliğin videosunda görülen ve konsantre bir şekilde bulunan her şey -Floyd’un defalarca yaşamı için yalvarması, nefes alamıyorum diye çığlık atması ve bunun soğukkanlılıkla gaddarca reddedilmesi- kitlelerin bu durmama kararlılığını ateşlemektedir. Her yerden tüm insanların, devamlı böbürlenip duran Trump tiranına, köktendinci fanatik Pence’e ve onların bütün faşist rejimine karşı kararlı bir şekilde meydan okuması ve bunların derhal DEVRİLMESİ için kararlı bir şekilde mücadeleye devam etmesi gerekiyor.

En büyük cesaret eylemi ve merhametsiz bir baskıya – her yerdeki tüm insanların gereksiz acılarına son verebilmeye en büyük katkı, ayağa kalkararak bu faşist rejimi ortaya çıkaran kapitalist-emperyalist sistemi nihai olarak yıkmak olacaktır. Böylece şu an içinde yaşamak zorunda bırakıldığımız bu sistemi sürdürmenin temeli ve araçları olan sömürü, aşağılama, vahşet ve terör olmadan tamamen farklı bir temel üzerinde, kökten farklı ve çok daha iyi bir dünyayı yaşama geçirebiliriz.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.