Yeni Komünizm

Bob Avakian’dan Açıklama: Daha Azı Değil!

Editörün Notu: Devrimci Komünist Parti ABD Başkanı Bob Avakian’ın Minneapolis olayları ve yaşanan sürece ilişkin açıklaması revcom.us web sitesinde 1 Haziran 2020 tarihinde yayınlandı. Çevirisini takipçilerimiz için aktarıyoruz.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/650/bob-avakian_nothing-less-en.html


Devrimci Önder, Yeni Komünizmin Yazarı ve Mimarı Bob Avakian’dan Açıklama

George Floyd’un öldürülmesinden ve diğer tüm vicdansız polis cinayetlerinin ardından bu kadar güçlü bir şekilde yükselen ve “Artık Yeter!” diyen herkese.

Bu haklı isyandan ilham alan herkese.

Gözlerini zorla kör edenlere, ne tür bir ülkede yaşadığımızı yeniden düşünmek zorunda kalanlara…

Bu durum, her yerde tüm insanların gerçekten insanca yaşaması için neyin gerektiğine dair büyük soruları gündeme getirmiştir.

KURUMLAŞMIŞ IRKÇILIĞA VE POLİS CİNAYETLERİNE SON VERİLMESİ GEREKİYOR – DAHA AZI DEĞİL!

HER YERDE TÜM İNSANLARIN KULLANILMASINA, SUİSTİMAL EDİLMESİNE, GADDARCA MUAMELEYE MARUZ KALMASINA SON VERİLMESİ GEREKİYOR – DAHA AZI DEĞİL!

Beyaz üstünlüğü ve erkek üstünlüğü olmayan bir dünyaya ihtiyacımız var – kimsenin “yabancı” olarak kabul edilmediği bir dünyaya ihtiyacımız var. Dünyanın her yerinden insanların güzel bir çeşitlilik içinde filizlenmesine, ortak iyilik için birlikte hareket etmelerine ve gerçekten dünyanın koruyucuları olmalarına ihtiyacımız var.

BU BİR HAYAL DEĞİL!

Bunun olasılığı, dünyanın her yerinden tüm ırk ve cinsiyetlerden insanların mevcut ayaklanmasında güçlü bir şekilde gözükmektedir – insanlar tüm bu baskı ve vahşet devam ederken sessiz kalmayı veya pasif kalmayı artık reddediyor!

BÜTÜN BUNLARIN GERÇEKTEN HAYATA GEÇEBİLMESİ İÇİN DEVRİME İHTİYACIMIZ VAR – DAHA AZINA DEĞİL!

Bu devrimin nasıl yapılacağına dair stratejik bir plan ve tüm bunların mümkün olabileceği radikal olarak farklı ve çok daha iyi bir dünya için kapsamlı bir vizyon ve somut bir plan mevcut. Bunlar Kuzey Amerika’da Yeni Sosyalist Cumhuriyet İçin Anayasa da dahil olmak üzere çalışmalarım içinde bulunabilir.

Revcom.us adresini ziyaret ederek bu devrim hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve revcomlara katılarak bu gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

İnsanları sömürmeden, onurlarını kırmadan, insanları boğarak ve onları merhametsizce katletmeden var olamayan bu kapitalizm-emperyalizm sistemi altında yaşamak zorunda değiliz. Çok daha iyisini yapabiliriz! “Asla olmaz” diyenleri dinleme. Etrafınıza bakın – dün imkansız görünen şeyler şu anda oluyor! Devrim istiyoruz, neden daha azına razı olalım ki?

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER