Yeni Komünizm

Bob Avakian’dan Zamanında Bir Provakasyon

Editörün notu: Aşağıdaki açıklama 10 Kasım 2023 tarihinde Bob Avakian tarafından yapılmıştır. Orijinal yazıya linkten ulaşabilirsiniz: https://revcom.us/en/bob_avakian/timely-provocation-bob-avakian


Aşağıda yer almakta olan şu ifademe eşlik etmektedir: Holokost’tan sonra Yahudi halkının başına gelmiş en kötü şey İsrail devletidir.

İsrail gerçekten de inanılmaz bir şey yapmayı başardı: İsrail Yahudileri Naziye çevirdi!

İsrail’in bütün tarihinden, Filistin halkının canice bastırılması ve hali hazırda devam eden İsrail’in soykırımcı eylemlerinin yanında İsrail devletinin yöneticileri ve onları destekleyenlerin bütün bu olup bitenleri meşrulaştırmaya çabasıyla ilgili çıkartılması gereken korkunç ama kaçınılmaz olan sonuç budur.

Söylenmesi gereken bir diğer şey ise bütün bunların ABD emperyalizminin İsrail’in insanlığa karşı devam eden suçları ve savaş suçları: Filistin halkının etnik temizliği, on yıllardır süren apartheid, Gazze’de yükselen soykırımcı katliam, İsrail ordusunun desteğiyle gayrimeşru yerleşimcilerin Batı Şeria’daki Filistinlilere karşı yükselen şiddeti işlemesi için sunduğu tam ve sarsılmaz destek olmaksızın bunların hiçbirinin olamayacağıdır.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı anlama ve değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde yer alan bu bölümdeki makaleleri inceleyebilir, Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.