Yeni Komünizm

Çirkin Kelimeler ve İfadeler Üzerine

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 24.06.2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/653/bob-avakian-on-ugly-words-phrases-en.html


Daha adil bir dünyaya susamış olan birinin kesinlikle yanlış bir şekilde söylememesi gereken kelimeler ve ifadeler var. Bunlar şu şekildedir: polislere “memurlar” ve Trump’a “başkan” demek. Polislere “memur” şeklinde değil, “katil, ırkçı pislikler” olarak hitap edilmelidir, çünkü onlar tam olarak budur. Trump’a “başkan” olarak değil, “Beyaz Saray’daki ırkçı, pislik-sever faşist” olarak hitap edilmelidir, çünkü o tam olarak budur. Bir sonraki sefer ana akım televizyon kanallarını izlerken, polislere her “memur” dendiğinde ve Trump’a da her “başkan” dendiğinde ağzınızla bir bip sesi çıkarın. Bunu da kaç kere yaptığınıza dikkat etmeye çalışın. Ana akım medya, asla saygı duyulmaması ve meşrulaştırılmaması gerekenlere saygı göstermek ve meşruiyet kazandırmak için bunları yapar: Acımasız baskıcılara ve baskının kurumlarına meşruluk kazandırmak için! Medya neden bunu yapar? Çünkü onlar da aynı baskıcı sistemin bir kolu ve uzantısıdır: Kapitalizm-emperyalizmin sistemi. “Başkanın” ve “memurların” sürdürdüğü ve dayattığı bir sistemdir; ve bu ana akım medyadaki insanlar Trump’ı ne kadar beğenmeseler de, o, halen onların sisteminin “başkanıdır” ve polisler de bu sistemin baskıcı ve öldürücü “kanun ve düzeninin” temsilcileridir.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER