Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 6.Bölüm

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) altıncı bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/664/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-6-en.html


Trump tipik kaba ırkçı tarzıyla, Haiti’den, Afrika’daki ülkelerden ve Latin Amerika’dan “bok çukuru” ülkeler olarak bahsetti. Bununla birlikte Norveç gibi yerlerden (ezici bir şekilde beyazların yaşadığı Avrupa ülkelerinden) daha fazla göçmen almamız gerektiğinde ısrar etti. Aynı kaba ırkçılıkla (ve zenofobiyle – yani yabancı düşmanlığıyla), dört “ilerici” Kongre üyesi kadının geldikleri “feci durumdaki, en kötü, en yozlaşmış ve en saçma ülkelere” “geri dönmeleri” gerektiğini ilan etti. 4 kişiden 3’ü ABD’de doğmuş olsa ve dördüncüsü de buraya çok küçük bir çocukken gelse de bu ülkeyi yakın bir zamanda terk edemeyeceklerini iddia etti. Eğer Trump, Kongre üyesi kadınlar hakkında bunu söyleyebiliyorsa “bok çukuru ülkelerden” geldiklerini düşündüğü sıradan halk kitlelerine ne yapmak isteyeceğini (ve halihazırda ne yaptığını) bir düşünün. Bu ülkeyi çok sayıda beyaz olmayan göçmenden arındırmaktan ve kalanların çoğuna bir terör saltanatı dayatmaktan daha azını istemeyecektir.

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 7. Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.