Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 7.Bölüm

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) yedinci bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/664/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-7-en.html


Trump, Charlottesville-Virginia’daki beyaz üstünlükçü haydutların “çok iyi insanlar” olduğunu basitçe ilan etmedi – Beyaz üstünlükçülerin ırkçı söylemlerini defalarca destekledi ve bunları yaydı (tweetleriyle ve diğer yollarla). Sadece bir örnek vermek gerekirse: Kısa bir süre önce, bir destekçisinin “Beyazların Gücü!” diye bağırdığı bir videoyu retweetledi.

“Beyazların Gücü”, özellikle siyahilere karşı beyaz üstünlükçü cinayet ve terör anlamına gelir ve kastettiği şey de her zaman bu olmuştur. “Beyazların Gücüne” destek verip bunu yayınlayan Trump’ın ne anlama geldiği ve neyi amaçladığı herkes için açık olmalıdır. Siyahi halka karşı, ayrıca insandan daha aşağıda ve pislik olarak gördüğü tüm kesimlere karşı iktidarının tüm gücünü kullanmayı kastediyor; faşist-beyaz, İngilizce konuşan, Hristiyan-Amerikalı olan kesimlerin “yeniden büyük” olması gerektiğini ve bu diğer kesimler üzerinde “egemenlik” kurulması gerektiğini ilan ediyor.

(Eğer Trump’ın şeytan gibi gösterdiği ve suçlu olarak kabul ettiği insanların büyük bir kısmını katletmek kadar uç bir şey yapacağını düşünmüyorsanız, Donald Trump’ın gerçekte kim olduğunu halen bilmiyorsunuz demektir. 8 . Bölümde Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.