Yeni Komünizm

Donald Trump: SOYKIRIMCI IRKÇIDIR 9.Bölüm

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi ilgili yazı dizisinin (Donald Trump: SOYKIRIMCI* IRKÇIDIR) dokuzuncu bölümüdür. Dizinin önceki dosyaları web sitemizde yer almaktadır.

Bu dosyanın özgün kaynağı için bkz: https://revcom.us/a/665/bob-avakian-donald-trump-genocidal-racist-part-9-en.html


Beyazların üstünlüğünü savunan bir Trump destekçisi, Wisconsin-Kenosha’da Jacob Blake’in polis tarafından vurulmasına karşı protestolara katılan 2 kişiyi katlettiğinde (ve bir başkasını da ağır şekilde yaraladığında), Trump protestoları kınadı ancak bu cinayetlere karşı tek bir söz söylemedi. Sadece bu da değil. Trump’ın önde gelen destekçileri -faşist Fox “Haberden” Tucker Carlson, Ann Coulter ve diğerleri- bu protestocunun katledilmesini haklı çıkardılar ve hatta bu cinayeti yücelttiler.

Trump, bu beyaz üstünlükçü cinayetin meşrulaştırılması ve yüceltilmesine dair herhangi birini kınadı mı (hatta kendini bundan “uzak” tuttu mu)? Hayır. Cumhuriyetçi “kongresi” sırasındaki atıp tutmalarından birinde, “İkinci Değişiklik halkının” “Portland’ı bir günde halledebileceğini” söyledikten sonra, Trump, Portland-Oregon’daki protestoculara saldırmak için harekete geçen silahlı “İkinci Değişiklik” yanlısı beyazların üstünlüğünü savunan kişileri destekledi ve bu “çok iyi insanları” “Portland’ı almaya” çağırdı. (Görünüşe göre, Portland’daki protestolara yönelik bu beyaz üstünlükçü saldırı esnasında Trump destekçisi biri öldürüldü.)

Trump şu an, beyaz üstünlüğünün silahlı kuvvetlerini, polisin şiddetini (ve diğer korkunç baskıları) protesto eden, kendisinin faşist bir Amerika programına uymayan -buna karşı çıkan- herkesi yok edeceği, ya da basitçe buna uyum sağlamayan herkesi terörize edeceği tek taraflı bir iç savaşı körüklüyor.

(Eğer bunun halen bir abartı olduğunu düşünüyorsanız -Trump hakkında bunu söylemenin fazla ileri gitmek olduğunu düşünüyorsanız- o zaman daha halen Donald Trump’ın kim olduğunu bilmiyorsunuz demektir. 10. Bölüme bakın. Donald Trump’ın soykırımcı bir ırkçı olduğuna dair oldukça gerçek tehlikeye ilişkin daha fazla kanıt verilecektir)


*Soykırım, bir halkın tamamını ya da büyük bir kısmını katletmek demektir. Soykırım, Avrupalıların bir yandan topraklarını çalarken diğer yandan Amerika’daki yerli halklara yaptığı şeydir. Soykırım Hitler ve NAZİLERİN altı milyon Yahudiyi katletmesidir. Donald Trump soykırımcı bir ırkçıdır.

Donald Trump, Siyahilerden ve “Beyaz olmayan, İngilizce konuşmayan, Hristiyan Amerikalı olmayan” herkesten nefret ediyor. Eğer yapabilseydi birçoğunu katlederdi, geri kalanların çoğunu ömür boyu hapse atar ya da ülke dışına sürerdi.

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.