Yeni Komünizm

Kanye West, Ice Cube — Budalalar ve Budaladan da Beteri

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi 19 Ekim 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/670/bob-avakian-kanye-west-ice-cube-en.html


Görünüşe göre Kanye West bir akıl hastasıdır -ve eğer öyleyse, birileri ona yardım etmelidir- ancak politik “deliliğinde” belirli bir “yöntem” (veya en azından bir yöntem etkisi) var. Yaptığı şeyle ancak bir budalayı kandırır. Trump’ın yapması gerekenlere ilişkin bütün konuşmaları tam olarak saçmalıktır ya da konu dışıdır. “Başkan adayı olarak” yaptığı şey Trump’a yardımcı olmaktadır! Eğer Demokrat Parti adayı Biden’dan ve özellikle de önemli “savaş alanı” eyaletlerden yeteri kadar oy alırsa, bu durum Trump’ın bu eyaletleri kazanmasına ve belki de Seçim Kurulu oylamasını tekrar kazanmasına yardımcı olabilir.

Kanye West’e verilen oy Kanye West’e verilen bir oy değildir. Kanye West’e verilen oy, ırkçı şef Donald Trump’a verilen oydur. Buna düşmek demek açıkça kerizlenmek demektir!

Şimdi de Ice Cube’e, onun “Siyahi Amerika ile Sözleşme” dediği ve Trump’ın söz verdiğini söylediği sözde şeye, Ice Cube’ün Trump ile anlaşmasına gelelim. Hadi Trump’ın bariz şekilde beyazların üstünlüğünü savunan biri olduğunu boşverelim. Gözüken o ki, Trump sahtekar bir burjuva olan Ice Cube’ü onaylıyor. Bu Ice Cube denen zat, NWA rap grubu ile güçlü sözler içeren, geniş çapta bilinen ve marş haline gelmiş şarkılardan biri olan “Fuck Tha Police”i yapmıştı; oysa şimdilerde polislerin daha da gaddar olması gerektiğini savunan pislik-sever (pig-loving) Trump ile bizzat “anlaşma” derdinde. Ice Cube, hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi tüm politikacıların Siyahiler için ne kadar kötü olduklarından bahsederek kendini “gizlemeye” çalışıyor. Ice Cube açısından açık bir şekilde beyaz üstünlüğünü destekleyen, Siyahi halka karşı ölümcül terör uygulanmasında polise tam destek veren ve “yasa ve düzene” küfür eden soykırımcı-ırkçı Trump ile çalışmak pek de bir sorun değil. (1)

Siyahilerin yanı sıra bu ülkedeki ve bir bütün olarak dünyadaki acıları çok daha kötüye giden ve geleceği hızla yok edilen diğer tüm halklara ne demeli? Trump ve faşist rejimi ne yapıyor? Ice Cube bunu da önemsemiyor.

Siyahiler, her yerdeki tüm ezilen halklar ve bir bütün olarak insanlık açısından Trump’la çalışmaktan ve Trump’a yardım etmekten asla iyi bir şey çıkmayacaktır ve yalnızca çok daha büyük felaketler gelecektir.

Daha önce de söylediğim gibi: Yalnızca bir budaladan daha beteri, ırkçı-Konfederasyon seven, beyaz üstünlüğünü savunan, amcık avuçlayan bir kadın düşmanı olan, erkeklerin üstünlüğünü savunan, LGBT bireyleri sindiren, hakları çiğneyen, bilimi inkar eden, çevreyi yok eden, savaş çığırtkanlığı yapan, yabancı düşmanlığı yaparak “önce Amerika” gelir diye anıran kan emici faşist bir orospu çocuğundan başka bir şey olmayan Trump’ın yeniden seçilmesini isterdi.


1)Donald Trump – Soykırımcı Irkçıdır, Bob Avakian. Yazı dizisi ve indirilebilir pdf olarak mevcuttur. Kaynak için: https://yenikomunizm.com/kategori/bob-avakian-yazilar/donaldtrump-soykirimci-irkicidir/

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.