Yeni Komünizm

Şiddet mi? Şiddet Uygulayan Polistir!

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki kısa açıklaması, 1 Haziran 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır.


“Hey! Olması gereken yere, yani bütün polis cinayetlerine ve Goerge Floyd’un katledilmesine odaklanmak yerine, kalkıp protestolardaki şiddetten bahsetmek isteyen siz medyadakiler ve siz politikacılar! Neden polise gidip şiddet konusunda vaaz vermiyorsunuz? Vahşeti yapan, insanları terörize eden, insanları her seferinde katleden polislerdir! Tüm bu katil domuzları tutuklamaya ve suçlarından dolayı -en acımasız cinayetlerden ötürü- onları suçlamaya ne dersiniz?”

Bob Avakian

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.