Yeni Komünizm

Trump ve Bu Aşağılık Herifler: Irkçı Bir Aşk Hikayesi

Editörün Notu: Devrimin önderi ve Yeni Komünizm’in mimarı Bob Avakian’ın aşağıdaki makalesi 15 Haziran 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/652/bob-avakian_trump-and-pigs-a-racist-love-affair-en.html


Polislerin, özellikle de beyaz polislerin yüzde kaçı Trump’ı desteklemiyor? Belki (muhtemelen) yüzde onu (ya da daha azı). Bu az sayıdaki yüzde, aynı zamanda Trump destekçisi olan Siyahi halkı da temsil etmektedir. Bunun bizlere bir şey söylemesi gerekiyor, hatta çok fazla şey söylemesi gerekiyor! Öncelikle, neden polis şiddetine ve cinayetlerine karşı olan mücadelenin Trump/Pence HEMEN ŞİMDİ GİTMELİ! hareketi için yapılan kitlesel hareketlilik ile nasıl sıkı bir şekilde bağlantılı olduğunu ve bunun da ötesinde bu sistemin köklerine kadar nasıl çürümüş olduğunu, bu sistemin halk için değil halka karşı bir sistem olduğunu ve aynı sistemin başkanlık pozisyonuna Trump gibi, ırkçı polis gücüne dayanan, aşağılık bir ırkçıyı getirdiği gerçeğini, bunu bir düşünün!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.