Yeni Komünizm

Zamirler ve Açlıktan Ölen Çocuklar

Editörün Notu: Bob Avakian’ın aşağıdaki açıklaması 18 Haziran 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Türkçe çevirisini okurlarımızın dikkatine sunarız.

Kaynak: PRONOUNS AND STARVING CHILDREN | revcom.us


Daha önce de bu korkunç hakikati belirtmiştim:

“2.Dünya Savaşı’nın sona ermesinden bu yana 75 yıldan biraz daha uzun bir süre içinde dünyaya kapitalizm-emperyalizm sisteminin hakim olması nedeniyle, Üçüncü Dünya’da en az 350 milyon çocuk açlık ve önlenebilir hastalıklar nedeniyle gereksiz yere yaşamını yitirmiştir; ki bu sayı ülkenin tüm nüfusundan çok daha fazladır!” [i]

Çocukların kitlesel olarak yok edilmesi anlamına gelen bu korkunç gerçek, kapitalizm-emperyalizm sisteminin insanlığa empoze ettiği korkunç vahşetlerden sadece bir tanesidir.

Bu çocuklardan herhangi birinin -ya da çaresizce onların korkunç ölümlerini izleyen sevdiklerinin- insanların kendilerini tanımlamak için kullandıkları zamirleri herhangi bir şekilde umursadıklarını düşünüyor musunuz?

Burada insanların hangi zamirleri kullandıklarına dair tartışmak için bulunmuyorum. Zamirler gibi şeylere odaklanmak mı, yoksa dünyayı dönüştürmek için ciddi bir devrimci mücadelenin parçası olmak, böylece canavar kapitalizm-emperyalizm sistemini, insanlığa empoze ettiği bütün gerçek korkunçlukları ve insanlığın geleceğine oluşturduğu çok gerçek tehdidi ortadan kaldırmak mı şeklinde insanların ÖNCELİKLERİNİN gerçekten ne olması gerektiğini tartışmak için buradayım.


[i] https://yenikomunizm.com/emperyalist-asalaklik-ve-demokrasi-neden-pek-cok-liberal-ve-ilerici-kendi-emperyalistlerinin-utanmaz-destekcileri/

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.