Yeni Komünizm

1-2-3 Cinayet: Bu İşler Trump’ın Dünyasında Nasıl İşliyor?

Editörün Notu: Aşağıdaki kısa bildiri revcom.us sitesinde Kenosha şehrinde iki kişinin faşist çetelerce katledilmesinin akabinde 26 Ağustos 2020 günü yayınlanmıştır. Çevirisini okurlarımızın dikkatine sunarız.

Kaynak için bkz: https://www.revcom.us/a/662/1-2-3-murder-how-it-works-in-trumpworld-en.html


1) Pazartesi Sabahı: Trump “İkinci Yasa” kitlesinin Portland şehrindeki protestoları bir günde “çözebileceğini” söyledi…

2) Pazartesi Akşamı: Cumhuriyetçi-Faşistlerin kongresinde iki beyaz ırkçı “kahramanın” şiddet kullanmayan BlackLivesMatter (Siyahilerin Hayatları Önemlidir) aktivistlerini otomatik silahlar da dahil olmak üzere silahlarla tehdit ederken görüntüleri yayınlandı…

3) Salı Akşamı: Ağır şekilde silahlanmış faşist çeteler Kenosha sokaklarında konuşlandı. Jacob Blake Jr.’ın polis tarafından vahşice vurulmasını protesto edenlere gözdağı vererek eylemcileri terörize ettiler. Görüntülerde polisin faşist çetelerle arkadaşça sohbet ettiği görülüyordu.

KATLİAM: İki kişi öldürüldü, bir üçüncüsü yaralandı ve bütün bunlarla ilgili kimse tutuklanmadı.

İşte faşist Amerika tam da bu şekilde gözüküyor. Bunu defetmek için peki SEN ne yapacaksın?

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.