Yeni Komünizm

14 Kasım Cumartesi: Trump Hala Seçimleri Çalmaya Çalışıyor! KABUL ETMİYORUZ! Trump/Pence ŞİMDİ GİTSİN!

Editörün Notu: Aşağıdaki açıklama RefuseFascism.org tarafından yapılmıştır. 14 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek ABD çapındaki kitlesel gösterilerle ilgilidir.

Kaynak için bkz: https://refusefascism.org/2020/11/09/136120/


Ülke Çapında Kitlesel Protesto
14 Kasım Cumartesi
Trump Hala Seçimleri Çalmaya Çalışıyor!
KABUL ETMİYORUZ!
Trump/Pence HEMEN GİTSİN!
İnsanlık Adına,
Faşist Bir Amerika’yı Kabul Etmeyi Reddediyoruz!

Medya, Biden’in seçimlerin ve halk oylamasının açık galibi olduğunu ilan etti.

Bu çok iyi bir şey, ancak mücadele bitmedi.

Trump/Pence kampanyası, Yargıtay’a kadar gerici yargıçlarla doldurdukları mahkemelerde çok sayıda dava açıyor. Trump’ın MAGA çeteleri harekete geçti. Göçmenlere işkence eden, beyaz üstünlükçü teröre yol veren, iklim krizini şiddetlendiren, yalanları ve COVID’i yayan, mahkemeleri teokratik Hıristiyan faşistlerle dolduran faşist programına on milyonlarca kişi oy vermiş durumda. Cumhuriyetçi-faşist Parti, Trump’ın yanında duruyor ve eyalet hükümetlerinin çoğunun ve mahkemelerin çoğunun kontrolünü elinde tutuyor. Buna Trump’ın zafer iddiasını açıkça desteklemeleri için çağrıda bulunduğu Yüksek Mahkeme de dahil.

Trump ve rejimi hala iktidarda olduğu sürece, takipçileri tutkulu bir intikamla dolu olduğu sürece, gerek yasal gerekse hukuk dışı yollarla yine de galip gelebilirler.

Kamusal alana ve kamusal söylemlere hükmetmelerine izin veremeyiz.  Faşist rejim ve destekçileri hukukun üstünlüğünü gasp etmeye çalışırken, Trump/Pence rejimini gönderme doğrultusunda devam eden şiddet içermeyen şu anki mücadelemiz, kitlesel protestolarla yeni bir aşamaya giriyor.

Halk bu anı yakalamalı, bu rejimi kovmak için sonuna kadar gitmeli ve bu faşist hareketi ve onun nefret dolu programını toplumun her kesiminden geri çekmelidir. Kendi saflarımız şu an birleşmelidir, örgütlenmeli ve sokaklarda olmalıyız, şiddet içermeyen fakat kazanma azmi ile mücadele etmeliyiz. Faşizm ASLA meşru değildir.

Şu an tamamen farklı bir düzeyde örgütlenmeli ve harekete geçmeliyiz. Refusefascism.org adresinden şimdi kayıt olun ve iletişime geçin. Refuse Fascism’in kentinizdeki meydanda nerede ve ne zaman toplanacağını bulun. Gelin ve bize katılın, kendi çevrenizi de getirin.

Sokaklarda kalın ve Trump/Pence Hemen Şimdi Gitsin! talebine sahip çıkın. Bunlar başımızdan gidene kadar durmamamız gerekiyor.

Protesto Yerleri ve Saatleri:

 • Atlanta
  3:00 pm Piedmont Park 10th ve Charles Allen
 • Boston
  13:00 Parkman Bandstand Boston Common
 • Chicago
  13:00 Trump Tower Wacker ve Wabash
 • Cleveland
  14:00 Pazar Meydanı
 • DC
  11:30 Özgürlük Meydanı
 • Detroit
  14:00 Joe Louis Yumruk 10 Woodward Ave.
 • Honolulu
  10:00 Kalakaua ve Kapahulu Waikiki
 • Houston
  15:00 Montrose ve Westheimer
 • Los Angels
  13:00 Pershing Meydanı
 • New York
  15:00 Washington Square Park
 • Philadelphia
  15:00 Rittenhouse Meydanı
 • San Francisco
  12:00 pm Powell & Market
 • Seattle
  14:00 Green Lake Parkı, E. Green Lake Way K ve NE 71st St

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.