Yeni Komünizm

BAsics Hakkında Ne Dediler?

Bob Avakian’ın Konuşma ve Yazılarından oluşan BAsics kitabı hakkında çeşitli okur görüşlerini aşağıda takipçilerimizin dikkatine sunarız. 2020 yaz döneminde El Yayınları tarafından basımı gerçekleştirilen BAsics‘i dosyanın altında yer alan online satış platformlarından hemen temin edebilirsiniz.


Bir Üniversite Öğrencisi: “Açıkçası kitabı birçoğuyla aynı fikirde olmayacağımı umarak satın almıştım, ancak giriş bölümleri bile gerçekten çok net ve kışkırtıcıydı. Bununla birlikte daha fazla aşina olduğum veganizmin ardında yatan itici düşüncelerle de göz kamaştırıcı paralellikler içeriyordu.. Okumaya başlıyorsunuz ve adeta “kral çıplak” diyorsunuz.


Erin Aubry Kaplan, Gazeteci-Yazar: “Umarım bu kitap Amazon.com’da bir numara olur. Böylesi sözlere, böylesi konuşmalara ihtiyacımız var. Kitabın çok daha geniş çevrelere ulaştırılması ve ana akımda daha çok yer bulması gerekiyor. Bu tür şeylerin yalnızca toplumun kenarında kalanlarla sınırlanması şeklinde düşünmeyi bırakmalıyız.”


Matthew Shipp, Müzisyen: “Bob Avakian’ın çalışmalarında gerçekten sevdiğim şeylerden biri olaylara dogmatik olmayan bir şekilde yaklaşmasıdır. Aynı zamanda geçmiş devrimlerde meydana gelen tüm başarısızlıkları kabul ediyor. Geçmişteki tüm hatalardan ders almalıyız, fakat bu durum zihnimizi gelecekte daha iyi bir şeyin ortaya çıkabileceği gerçeğine de kapatmamalıdır.”


Nicholas Heyward Sr, 1994’te bir NYPD polisi tarafından öldürülen Nicholas Jr.’ın babası: “Bob Avakian’ın olan bitenlerle ilgili hakikatleri söylemesini, bunu hakikatlerle desteklemesini ve biraz da mizahla karıştırmasını seviyorum. Bugünün şu boktan dünyasında Bob Avakian’ın ortaya koyduklarına hem benim hem de tüm dünyanın ihtiyacı var.”


Herb Boyd, Profesör, Gazeteci-Yazar: “İnsanların Bob Avakian’ın kitabı BAsics‘te aktardığı derslerin temel anlamını kavramak için lisansüstü eğitime veya bir lisans derecesine sahip olması gerekmiyor. Yazılar oldukça açık, analojiler basitçe karmaşık problemleri çözmek için tasarlanmış ve içerik kesinlikle etkili…”


Emory Douglas, Devrimci Sanatçı-Kara Panter Partisi’nin eski kültür sorumlusu: “Devrimci Bob Avakian’a ve BAsics kitabına selam olsun!”


Cornel West, Profesör-Aktivist: “Sevgili kardeşim Bob Avakian hakkında şunu şey söylemek istiyorum. Onun yoksul halk kitlelerine karşı derin bir sevgisi var. İsa’yı seven özgür bir Siyahi birey olarak, ben bu kardeşimi seviyorum. Kendisi yaşananlara tanıklık ediyor, bir bedel ödemeye hazır ve şükürler olsun ki kendimizi içinde bulduğumuz bu karmaşaya dair nasıl düşünmemiz gerektiğinin bir analizini bizlere sağlayan yazılarına kavuşmuş durumdayız… İnsanlar acı çekiyor… Emekçi halk eziliyor… Artık ayağa kalkmanın zamanı geldi ve Bob Avakian kardeşimiz işte bu seslerden biridir… Kendisi çok önemli seslerden biridir.”


Bill Laswell, Müzisyen-Yapımcı: BAsicseğer görmek isterseniz- işlerin gerçekte nasıl yürüdüğünün temelini bizlere veriyor. Gerçekler ortada olsa da, bütün bunları ortaya koyacak birine ihtiyacınız bulunur. Bob Avakian işte  tam da bunu yapıyor.”


Dongping Han, Siyaset Bilimci ve “Bilinmeyen Kültür Devrimi” kitabının yazarı: “Bob Avakian’ın kitabı içsel bir gözden geçirmedir. Güçlü ve cesurdur. Gelecekte daha iyi bir dünyaya sahip olmak istiyorsak geçmişimizle yüzleşmeliyiz ve bugün dünyada yaptığımız şeyin sürdürülemeyeceğini anlamalıyız.”


Midwest’ten Bir Tutsak: “BAsics, benim kuşağım ve yeni kuşak için kesinlikle bir el kitabıdır. Bu duvarların ardında olmamın izin verdiği ölçüde bu kitabı önermeye ve duyurmaya devam edeceğim.”


California’da Cezaevinde Bulunan Bir Tutsak: “Dışarıdaki herkesi bu kitabı almaya çağırıyorum. Sadece tutuklular değil, mahkum olma tehlikesiyle karşı karşıya olan gençlere ve diğerlerine de bu kitabın acilen ulaştırılması gerekiyor. Gençlerin potansiyellerini açığa çıkartmalarına ve birbirlerini katletmelerini içermeyecek bir amaç duygusu ile hareket etmelerine yardımcı olabilmek gerekiyor.”

“Onlara bu korkunç sisteme uymayı içermeyen, suçlu yaşam tarzına başka bir alternatif sunulmalı. İhtiyaç duydukları şey budur, bunun için can atıyorlar. İsyan etmek istiyorlar, bunu yapmanın doğru yolu ile tanıştırılmaları gerekiyor. Onları komünist olma yoluna çağırın…”


BAsics‘i Şimdi Satın Almak İçin:


Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.