Yeni Komünizm

Chicago Polisi 13 Yaşındaki Çocuğu Öldürdü

Yedinci sınıf öğrencisi olan 13 yaşındaki Adam Toledo, Chicago’da, 29 Mart pazartesi sabahı bir polisin göğsünden vurması sonucu hayatını kaybetti. Toledo’yu öldürdükten sonra polis cesedini saatlerce bir lisenin arkasında bıraktı. İlk belirlemelere göre insanlar ‘’şüphelinin’’ yetişkin olduğunu düşünüyorlardı. Çarşamba günü fotoğrafı yayınlandığında polisin bir çocuğu öldürdüğü kesinleşmişti. Annesi Elizabeth Toledo oğluyla ilgili kayıp başvurusunda bulunmuştu. Oğlunun soğukkanlılıkla katledilmesinden iki gün sonra Chicago Polisinden, aşağılık polislerinden birinin oğlunu vurduğunu öğrendi.

Adam Little Village’de, Chicago’nun batı yakasında çoğunluğu Meksikalı olan bir mahallede annesi ve dört kardeşiyle yaşıyordu. Elizabeth Toledo gözyaşları arasında ‘’Bebeğime gerçekten ne oldu öğrenmek istiyorum.’’, ‘’Hala oyuncak arabalarıyla oynuyordu, hep mutluydu, hayvanları severdi, kız kardeşlerini severdi, bisiklete binerdi, müzik dinlerdi.’’ dedi. Elizabeth Toledo gazetecilere Adam’ın büyüyünce aslında polis olmak istediğini ama oğlunu bir polisin öldürdüğünü söyledi.

Adam’ın mahallesinde yaşayanlar, arkadaşları ve ailesi yürüyüşler ve nöbetler düzenleyerek şehirden söz verdikleri gibi öldürülüşünün görüntülerini yayınlamasını istediler.

Polis şimdiden her zaman yaptığını yapıyor, saldırgan eylemlerine kılıf arıyor. Şimdiden bir ‘’silahlı çatışma’’ olduğundan ve olay yerinde bir silah ‘’bulunduğundan’’ bahsettiler. Pazartesi sabahı ne yaşanmış olursa olsun Adam Toledo’nun katledilmesi kesinlikle kabul edilemez ve gereksizdir. Annesi acılar içerisinde ‘’Onu öldürmek yerine pek çok seçenekleri vardı’’ dedi. Ne kadar canavarca ve suçlu bir sistem ki, bu sistemin silahlı kanun koruyucuları oluyorlar ve bu herifler gidip bir yedinci sınıf öğrencisini öldürebiliyorlar!


Kaynak için: Chicago Police Kill 13-year-old Boy – “He still played with Hot Wheels,” says his mother (revcom.us)

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER