Yeni Komünizm

Faşistler Kongre Binasına Hücum Ettiler… Oturup Bekleyemeyiz

Editörün Notu: Aşağıdaki açıklama 6 Ocak 2020 tarihinde revcom.us web sitesinde yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: FASCISTS STORM CAPITAL…WE CANNOT SIT BY (revcom.us)


Birçoğu silahlı on binlerce faşist Joe Biden’ın başkanlık seçimlerinde kesin zaferinin resmileşmesi ve belgelendirilmesinin son adımını durdurmayı başardı. Polisi aştılar, Kongre salonlarını ele geçirdiler, ofisleri tahrip ettiler ve Kongre üyelerini zorla dışarı çıkardılar.

Bu durum, Trump tarafından çağrısı yapılan ve çete şiddetiyle desteklenen darbe girişiminden başka bir şey değildir.

Kalabalık, Trump’ın temelsiz ve bir saat süren “şikayetleriyle” gaza getirilmişti. Kalabalığı Pennsylvania Bulvarı’nda yürüyüş yapmaya ve “güçlü olmaya” davet etti. Bu durum esasen, darbe girişimine katılmayan “zayıf” Cumhuriyetçilere gözdağı verme çağrısıydı. Giuliani’nin “savaş yoluyla yargılama” çağrısı bunu takip etti. Trump, birliklerini geri çağırmayı reddetti ve sadece “barışçıl kalmalarını” istedi. Uzaktan barışçıl hale getirilmediler, gerici şiddetin saldırılarından saatler sonra, ancak çok büyük bir baskı gelince en nihayetinde insanları evlerine çağırdı.

Daha fazla beklenemez. Yıllardır devam eden bu faşist tehlikeyi durdurma kararlılığını açıkça gösterecek “onurlu insanlara” ihtiyaç var. Bugün yaşananlar, Charlottesville olayları karşısındaki pasifliğin, ebeveynlerinden koparılan ve kafeslerde terk edilen mülteci çocuklar karşısındaki pasifliğin, siyahilerin mücadelesine karşı şiddetli saldırılara ve karalamalara cevap vermemenin bir bedelidir.

Öyleyse bu dersten öğrenelim. Şimdi tam zamanıdır -şiddete başvurmadan, büyük sayılarda- hemen şimdi ayağa kalkmanın zamanıdır. Daha fazla beklemek ve geride kalmak teslimiyet demektir. Bu faşistler dağılsa bile -ve bu kesin olmaktan uzaktır- bu insanların neyi savunduklarına, bu ülkeyi ve dünyayı nereye götürmeye kararlı olduklarına karşı güçlü bir tepki gösterilmelidir.

DC sokaklarında faşizmin kuduz köpeklerini görmenin şokunu ve malum durumu kimse inkar edemez veya inkar etmek istememelidir

Tehlike ŞU AN YAŞANMAKTADIR!

İnsanlık için ŞİMDİ ayağa kalkma zamanıdır!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden, Yeni Komünizm temelinde dünyayı anlama ve değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz.

#DevrimDahaAzıDeğil

0 0 oy
Makaleye Oy Ver
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER

ACİL DURUM KAMPANYASI