Yeni Komünizm

Faşizmi Reddet Yayın Kurulunun 14 Kasım 2020 Tarihli Açıklaması

Editörün Notu: RefuseFascism.org sitesi yayın kurulunun 14 Kasım 2020 tarihli önemli açıklamasını aşağıda aktarıyoruz.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/673/sights-and-sounds-nov-14-en.html


Seçimler bitti. Biden kazandı. Trump kaybetti. Şimdi onun ve faşist rejiminin gitmesi gerekiyor. Faşist yanılsamaları içine boğulan Trump, mevcut durumu kabul etmedi. Pence, Barr, Pompeo gibiler “İkinci bir Trump dönemine yumuşak bir geçişten” bahsederek akıl almaz fakat ölümcül bir oyun oynuyorlar.

Bu bir oyun değildir, durum oldukça tehlikelidir. Biden dönemine geçişi engellemenin COVID ölümleri ve uluslararası boyutlar da dahil olmak üzere hayatlara malolan gerçek bir maliyeti var. İktidarı barışçıl bir şekilde devretmeyi kabul etmemek faşistliktir. Takipçilerini seçim sahtekarlığı yalanı ile kışkırtmak saçma olduğu kadar tehlikelidir de.

Halk, Trump’a karşı haklı bir zafer kazanmış durumda. Omuzlarımızdan bir ağırlık kalktı, dans ettik ve iyi bir sebeple bu durumu kutladık. Bu faşist şarlatanlar derhal gitmeleri gerektiği şeklindeki erdemli talebimizin hararetini hissetmeye devam etmelidir. Yasadışı bir şekilde iktidara tutunmak ve seçimleri altüst etmek için yaptıkları her harekete, sokaklarda adaletle ve arkamızda bir seçim zaferiyle meydan okunmalıdır ve şöyle denmelidir: HAYIR!! Trump/Pence HEMEN ŞİMDİ GİTSİN!

Halkın bu seçimi kazanmak için başına gelen onca şeyden sonra -seçmenleri bastırma, sindirme, yalanlar, imalar, çağrılar, saatlerce sırada bekleyerek COVID enfeksiyonu riskine girme- Trump’ın sahte ancak zarar verici iddialarına herhangi bir zemin sunmamalıyız. Dünya halklarına bir söz verdik: İnsanlık Adına FAŞİST BİR AMERİKA’YI KABUL ETMEYİ REDDEDİYORUZ! TRUMP VE PENCE GİTMELİ!

Bu rejimin seçimleri alt üst etme hamlelerinin de ötesinde, insanlık için halen büyük bir tehlike oluşturduğunun farkındayız. Savunma Bakanlığı’nın tepesine Trump’a sadık kişiler koydular. COVID ile ilgili bilgileri engelliyorlar. Trump’ın kuduz MAGA tabanı yılgın ve moralsiz hissetmeye devam etmeli. Bunların beyaz üstünlükçü öfkesini topluma dayatmasına izin verilemez. Yenilgilerini kutlamak, kamusal alana veya kamusal söylemlere hükmetmelerine izin vermeme kararlılığımıza dönüştürmek bize düşüyor. Artık devirleri bitmek durumunda.

Bugünden itibaren örgütlenip harekete geçmeliyiz ki, bu seçimi bozmak ve durumu meşrulaştırmak için yaptıkları her harekete şiddetle karşı çıkabilelim. Bazı ilerici arkadaşlarımızın dediği şekliyle hareket edemeyiz. Şimdi değil. Çekip gitmeye mecbur bırakılması gerekenler iktidardaki faşistlerdir.

RefuseFascism.org ile iletişime geçin — Refusefascism.org adresine gidip “kaydol” düğmesini tıklayarak ve formu doldurarak bizlerle iletişime geçin. En son gelişmeleri ve harekete geçirme çağrılarımızı görmek için refusefascism.org adresine gidin.

Önümüzdeki haftalarda, son dört yılda büyüyen ve sertleşen faşizmin köklerine daha derinlemesine inmek için forumlar düzenleyeceğiz. Unutmayın, on milyonlarca kişi Trump’a oy verdi ve bu kişiler halen çevremizde bulunuyor. Kazanılan zaferi inşa etmek için daha yukarısını hedeflemek için online kültürel etkinliklere sponsor olacağız. Uyarmaya devam edeceğiz. Eğer sizler de bu faşizmin beyaz üstünlüğüne, yabancı düşmanlığına, ataerkilliğine, iktidarda kalarak nefret hareketlerini ve gerici programlarını ilerletmek için yaptıkları bütün bu şeyleri onaylamıyorsanız, bize katılın. Tetikte kalın, harekete geçin ve sokakları alın! ¡Adelante! TRUMP/PENCE HEMEN ŞİMDİ GİTSİN!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.