Yeni Komünizm

Gelen Sorular ve Yanıtları: Devrime ve Bob Avakian’ın Bilimsel Önderliğine İhtiyaç Üzerine

Gelen Sorular… Ve Yanıtları: 

Devrime ve Bob Avakian’ın Bilimsel Önderliğine İhtiyaç Üzerine

Diktatörlük, Devrim İhtiyacı ve Sonrası Üzerine

Devrim olmadan, bu sistemi devirmek için gerçek bir devrim olmadan içinde yaşamak zorunda kaldığımız sistemin, yani kapitalizm-emperyalizm sisteminin neden olduğu süregiden vahşete bir son vermenin imkanı bulunmamaktadır. Böyle bir devrim son derece karmaşık ve zor bir süreçtir. Önderlik olmadan bu devrimi gerçekleştirmenin imkanı yoktur. Bu herhangi bir önderlik değildir, en tutarlı bilimsel yöntem ve yaklaşıma dayanan bir önderlik olmalıdır.

Bob Avakian (BA) ile bu önderliğe sahibiz. Gerçek Bir Devrim İçin Şimdi Örgütlenmeye Yönelik Bir Deklarasyon, Bir Çağrı bu çok önemli gerçeği vurgulamaktadır:

“Bu ülkede şu ana dek böyle bir önder olmadı ve şu anda dünyada da böyle bir önder yok. Eğer bir gün özgürleşmek ve bu çılgınlığa bir son vermek istiyorsak, bu önderliği takip etmemeyi göze alamayız.”

Gerçek Bir Devrim İçin Şimdi Örgütlenmeye Yönelik Bir Deklarasyon, Bir Çağrı

Kapitalistlerin toplum üzerindeki şiddetli hakimiyetini (burjuvazinin diktatörlüğünü) kırmadan ve tüm baskı ve sömürüyü ortadan kaldırmak için hareket edecek kökten farklı bir sosyalist yönetim biçimi (proletaryanın devrimci diktatörlüğünü) kurmadan kökten farklı ve özgürleştirici bir toplum yaratamazsınız. Ve ancak bu sosyalist sistem sayesinde tüm dünyadaki devrimci mücadelelere en güçlü desteği verebilirsiniz.

Bu sistemi devirmek için milyonların devrimci mücadelesine yönelik strateji Bob Avakian’ın eserlerinde yer almaktadır. İktidarın ele geçirilmesinden başlayarak toplumu dönüştürmek için kapsamlı bir vizyon ve somut bir plan -radikal olarak özgürleştirici bir şekilde, tamamen farklı bir temel üzerinde- BA tarafından yazılan Kuzey Amerika’da Yeni Sosyalist Cumhuriyet İçin Anayasa‘da yer almaktadır.

Kuzey Amerika’da Yeni Sosyalist Cumhuriyet İçin Anayasa (Tasarı Önerisi)

Kaynak için bkz: Questions That Come Up… And Answers On Revolution And The Need For The Scientific Leadership Of Bob Avakian On Dictatorship, The Need For Revolution, And What Comes Next | revcom.us

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden, Yeni Komünizm temelinde dünyayı anlama ve değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz.

#DevrimDahaAzıDeğil

0 0 oy
Makaleye Oy Ver
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER

ACİL DURUM KAMPANYASI