Yeni Komünizm

Trump Halihazırda Seçimlere Müdahale Ediyor. Oy Vermemiz Gerekiyor, Fakat Trump Yalnızca Oy Vererek Durdurulmayacak!

Editörün Notu: Aşağıdaki önemli açıklama RefuseFascism.org sitesinde yayınlanmış ve daha sonradan 27 Ekim 2o2o tarihinde revcom.us web sitesinde tekrardan yayınlanmıştır.

Kaynak için bkz: https://revcom.us/a/671/refuse-fascism-this-is-the-time-to-be-in-the-streets-en.html


Şu an sokaklarda olma ve TRUMP/PENCE HEMEN ŞİMDİ GİTSİN! talebini dile getirme zamanı

Yürürlükte olan bir darbeyle -bir seçim hırsızlığı ile- karşı karşıya bir şekilde 3 Kasım’da bir hesaplaşmaya gidiyoruz.

Siyahiler ve Latinolar oy vermek için 12 saat sırada beklemek zorunda kaldılar. Pandemi sırasında postayla oy verme noktaları kapatıldı. Silahlı ve beyaz üstünlenmeci MAGA (Make America Great Again) milisleri halkı sindirmek için seferber ediliyor. FAŞİST DARBEYİ ŞU AN DURDURMAK İÇİN HALKLA BİRLİKTE SOKAKLARDA VE MEYDANLARDA OLMALIYIZ, SEÇİM BOYUNCA DEVAM ETMELİ VE NE KADAR GEREKİYORSA O KADAR BUNU YAPMALIYIZ.

Çok sayıda oy kullanmalıyız. Ancak gerçek şu ki tek başına oy kullanmak Trump’ı durdurmayacak. Teokratik bir faşist olan Amy Coney Barrett’in acele ve gayri meşru şekilde Yargıtaya atanması, doğrudan Trump’ın seçimleri kaybetme durumuna yöneliktir. Bu kabul edilemez bir rezalettir! Trump ve Amy Coney Barrett iktidarı barışçıl bir şekilde devretmeyi reddediyorlar.

Darbeler… iktidarın çalınması… bütün bunlar aşağıdaki şekilde durdurulmalıdır.

[1] darbeden ÖNCE planlama yapıp harekete geçmek…
[2] hep birlikte çalışırken sokaklarda birliği ve kararlılığı inşa etmek… ve
[3] taleplerin haklılığını dünya kamuoyuna göstermek.

Seçimden önce her gün sokaklarda kalarak başardığımız şey budur.

Trump’ın mitinglerinde kendini gösteren amansız nefret ve tehdit rüzgarlarından korkmamalıyız.

Biden’ın kazandığını gösteren “anketler” ile uyuşturulmamalıyız. Oy vermemiz gerekiyor fakat Trump/Pence rejimi seçimleri çaldığı için sadece oy vermeye güvenmemeliyiz.

Şiddet içermeyen kitlesel protestolarımızla bu faşist rejimi ve hareketi alt etmeliyiz.

Siyahilerin hayatları için baharda yaptığımız gibi birleşip gücümüzü gösterirsek, her gün sokaklarda kalarak -Trump/Pence Hemen Şimdi Gitsin! talebiyle birleşerek bu faşist rejim gidene kadar durmayı reddedersek- politik durumu değiştirebiliriz. Sayılarımız, çeşitliliğimiz ve insanlık için çarpan yüreğimiz Trump/Pence rejiminin iktidarda kalmak için yapmaya çalıştığı her şeye karşı bizi ayakta tutabilir. Büyüyerek ve iktidardakiler rejimin gitmesi gerektiğine dair talebimizi kabul etmeye mecbur kalana kadar bu büyük mücadeleye katılmak için milyonlarca insana ilham vereceğiz. Trump/Pence Hemen Şimdi Gitsin! talebiyle her gün şiddet içermeyen kitlesel protestolar için sokaklara ve meydanlara gelin!

İnsanlık Adına Faşist Bir Amerika’yı Kabul Etmeyi Reddediyoruz!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER