Yeni Komünizm

UKRAYNADA’Kİ SAVAŞ HAKKINDA BİRKAÇ ÖNEMLİ NOKTA

  1. Ukrayna, “otokrasi” ve “demokrasi” arasında bir mücadelenin olduğu bir saha değil; ABD ve Batı emperyalizmi ve Rus emperyalizmi arasındaki bir savaş sahasıdır. Ukrayna halkı ve ordusu, ABD emperyalistlerinin çıkarlarını ilerletmek için Rus düşmanlarına karşı bu savaşta soğukkanlılıkla ateşe attıkları yemlerdir.
  2. ABD ve NATO müttefikleri şu an Ukrayna’ya daha fazla ve daha ölümcül silahlar göndererek bu savaşı devasa seviyede tırmandırma olasılığını geliştiriyorlar. Aynı zamanda Rusya’da aynı şekilde hazırlıklarını daha nihai ve daha büyük bir savaş için hızlandırmakta.
  3. Bob Avakian’ın da bahsettiği gibi, ABD/NATO tarafı ve aynı derecede emperyalist olan Rusya bu savaşı “kazanmak” için son derecede kararlılar; bu mantığa göre artan saldırganlıklarında nükleer silah kullanma tehdidi de dahil olmuştur. Bu nükleer silahlar, her iki tarafta gerginlikleri tırmandırarak daha derinlemesine hazırlandıkça ateşe hazır durumda olacaklar.
  4. Bu savaşın bütün dinamiği, birbirleriyle savaşan ve rekabet halinde olan emperyalistler doğrultusunda değil, insanlığın çıkarları doğrultusunda kökten değiştirilmelidir.

 

Bu noktalar Bob Avakian’ın The RNL-Revolution, Nothing Less!-Show’ (Devrim Daha Azı Değil Programı) daki bir röportajında dile getirdiği temel bir gerçeğin altını çizmektedir: “Artık bu emperyalistlerin dünyaya hükmetmesine ve insanlığın kaderini belirlemesine izin veremeyiz. Mümkün olan en kısa sürede devrilmeleri gerekiyor.”


Bu videoyu Türkçe altyazılı izlemek için tıklayınız: https://youtu.be/F1GJegEMbJE

 

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı anlama ve değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde yer alan bu bölümdeki makaleleri inceleyebilir, Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Görüşlerinizi Paylaşın

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER