Yeni Komünizm

Vicdanın Ölümü: Gercüş’te Tecavüz, Lanet Olsun Bu Düzene!

Editörün Notu: Aşağıdaki yazı web sitemize ulaştırılmış bir okur mektubudur. Takipçilerimizin dikkatine sunarız.


Daha önce 18 yaşındaki İpek Er, faşist rejimin askeri tarafından tecavüze uğramış ve yaşadıklarına dayanamayarak intihar etmiş, olay kısa sürede kapatılmıştı. Bu sefer ise mağdur 15 yaşındaki P.Ö. İddiaya göre 15 yaşındaki P.Ö’ye korucular ve askerler de dahil olmak üzere toplam 27 kişi tecavüz etti! Gerici faşist rejim her zamanki gibi kısa bir sürede habere erişim yasağı getirdi. Hemen aileler, avukatlar konuşturuldu, iddia yalanlandı. Şu an da hakikate kavuşmuş olan tek şey 15 yaşında bir kız çocuğunun birden fazla kişi tarafından tecavüz edildiği.

Olayın kan donduran iç yüzü daha çok açığa çıktıkça üç konu daha da netliğe kavuşuyor. Bu sistem altında kadınlar ataerki tarafından ezilmeye devam edeceklerdir, daha hayatının baharındaki kız çocuklarının hayatları bu sistem tarafından darmaduman edilmektedir ve bir postallının tecavüzü asla sadece tecavüz değildir! Bunlar bu sistemin çelişkilerinin bariz bir şekilde, en grotesk biçimiyle açığa çıkmasıdır.

Gercüş halkı bölgede pek çok genç kadının fuhuşa sürüklendiğini, çeşitli aracılar ile uzman çavuşlar ile tanıştırıldıklarını söylüyor, üstelik halkın söylediğine göre 15 yaşında tecavüze uğrayan P.Ö daha önce iki kez hamile kalmış… Bu iğrenç ilişkiler ağı sadece Gercüş’te kurulmuyor, bütün bir sistem kadınların aşağı görülmesi, ezilmeleri üzerine kurulu! Fuhuşa sürüklenen, akıldışı istismarlara maruz kalan sadece P.Ö değil, mağdurlar konuşamıyor, susturuluyorlar hele de failler postallı ise…

İpek Er ölmeyebilir, P.Ö 27 kişinin tecavüzüne uğramayabilirdi. Birisi 18 diğeri 15 yaşındaydı. Bütün bunlara mecbur değiliz, bu aşağılık tecavüzlerin olmadığı, fuhuşun olmadığı, kadınların özgürleştikleri bir dünyaya ihtiyacımız var ve bunu yapabiliriz. Bu radikal dünyaya adım atabilmemiz için ihtiyacımız olan şey bu sistemi kökünden parçalamaktır, ihtiyacımız olan şey devrimdir, daha azı değil!

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden, Yeni Komünizm temelinde dünyayı anlama ve değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz.

#DevrimDahaAzıDeğil

0 0 oy
Makaleye Oy Ver
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER

ACİL DURUM KAMPANYASI