Yeni Komünizm

Devrimci Komünistlere ve Devrimin Taraftarlarına

Editörün notu: Aşağıdaki kısa açıklama Devrim Kulübü’nün Sözcüsü Noche Diaz tarafından yapılmış olup, çevirisi yeni komünizm okuru bir taraftarımız tarafından iletilmiştir.


BA’nın yeni yayınladığı büyük konuşması olan Felaket Bir Şey Ya da Gerçekten Özgürleştirici Bir Şey’de bize sunduğu ve halen anlamaya çalıştığımız yol haritasıyla cebelleşirken, her şeyi yoluna koymayı beklemeden önce üstünde şimdi çalışmamızı gerektiren birkaç önemli şey var.

Eğer Devrim Kulübü’nün 5-6 Şubat aralarında yapacağı buluşmalara dahil olabilecek bölgelerde yaşıyor iseniz, bu broşüre bakınız (https://revcom.us/en/flier-monthly-revolution-club-mass-meetings) Bu toplu buluşmalar ‘’İnsanları bu devrim için örgütlemek, sadece baskı ve adaletsizliğe karşı protestoların ve isyanların olduğu yerlerde değil, toplumun her yerinde insanları bir araya getirmeyi (gerçek hayatta ve online ortamda) ve devrim hakkındaki sözleri yaymayı, neden gerçek bir devrimin gerekli olduğunu, böyle bir devrimin neyi içerdiği ve bunun nasıl bir toplumu hedeflediğini aktarmak ve mücadele etmek anlamına gelir.’’ (Gerçek Bir Devrim İçin Şimdi Örgütlenmeye Yönelik Bir Deklarasyon, Bir Çağrı yazısından)

Odak noktalarımızdan bir tanesi Dünya Kadınlar Gününde (DKG) büyük bir etki yaratmak olacaktır. Lütfen DKG’de nasıl: “BÜTÜN Zincirleri Kırın! Kadınların Öfkesini Devrimin Kudretli bir Gücü olarak Açığa Çıkarın!” düşüncesini belirgin hale getirebileceğimize dair aklınızdaki bütün fikirleri paylaşın.

Düzenli olarak The RNL-Revolution, Nothing Less! (Devrim, Daha Azı Değil!) programını izleyen buna bağlı olarak Açıklama’da bahsedilen organizasyon modelini uygulayan, birlikte devrimi yaymanın planını yapan ve neden devrime ihtiyacımız olduğunu tartışan ve neyi hedeflediğini tartışan bir tartışma zinciri oluşturmalısınız. İnsanları bu devrimde örgütleyiciler ve öncüler olarak eğiten gruplaşmalar oluşturmalısınız.

Mümkün olan en geniş ölçüde, insanlarla birlikte (aramıza yeni katılan insanlar da dahil olmak üzere) RNL’nin son bölümünü acil olarak izlememiz gerekiyor. Bu bölüm, özellikle Devrim Kulübü’nün rolü adına çok önemli bir bölümdür. Ve sonuç olarak, amacımız bu program ve yaptıklarımız arasında daha güçlü bir bağ kurmaktır.                             

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER