Yeni Komünizm

Gregory Joey Johnson’a Özgürlük!

Bob Avakian’ın başkanı olduğu Devrimci Komünist Parti ABD, Trump/Pence faşist kliğinin 4 Temmuz kutlamalarına ABD bayrağı yakma protestosu ile yanıt verdi. Eylem sonrası polisle çıkan arbedede DKP ABD üyesi bayrak yakma aktivisti Gregory Lee “Joey” Johnson ve Devrim Kulübü üyesi bir yoldaş daha gözaltına alındı. Gregory yoldaş 1984 RNC’de Ronald Reagan politikalarını eleştirerek ABD bayrağı yakmıştı. Texas yasalarına göre o dönem “saygın bir nesneye zarar vermek – imha etmek” suçlaması ile tutuklanan Gregory yoldaş Yüksek Mahkeme öncesi Anayasal haklar doğrultusunda karara itiraz etmişti. Texas vs. Johnson olarak da bilinen süreç büyük bir tartışma başlatmıştı.

Gregory yoldaş ABD bayrağını yakarken...
Gregory yoldaş ABD bayrağını yakarken…

Devrimci Komünist Parti ABD’nin inisiyatifinde “Amerika’nın Olmadığı Bir Dünya Hayal Edin. Amerika’nın Olmadığı Bir Dünya İçin Savaşın!” sloganı ile düzenlenen organizasyon için 4 Temmuz kutlamalarını belirleyen, ABD başkenti Washington’da Beyaz Saray önünde toplanan ve sloganlarla ABD bayrağını yakan yoldaşlara aynı anda Beyaz Saray önünde olan Proud Boys isimli “Trump 2020” kampanyası destekçisi kalabalık faşist grup tarafından müdahale edilmeye çalışıldı. Müdahaleyi sloganlarla püskürten devrimciler ardından dünya çapında sonu gelmeyen emperyalist savaşların, kan gölüne boğulan coğrafyaların, kapitalist-emperyalist çıkarları doğrultusunda değiştirilen iktidarların, Siyah ve Latinlere yönelik baskı ve cinayetlerin, kadınlara yönelik aşağılama ve değersizleştirmelerin, LGBTİ bireyleri ötekileştirmenin, Hıristiyan faşizminin ve dinci gericiliğin baş mimarı olan, kuruluşu kölecilik, katliam ve soykırımlar üzerine kurulu dünyanın baş belası bir devletin sözde “kutsal” sembolünü ateşe vererek Amerika’nın gerçekten olmayacağı bir dünyaya yönelik cesaretli, vizyoner ve kararlı bir duruş sergilediler. Trump/Pence faşist kliğinin 4 Temmuz kutlamaları ayrıca yüzlerce kişi tarafından gün boyu protesto edildi.

Gregory yoldaşla birlikte bayrak yakma eylemi sonrası tutuklanan Devrim Kulübü üyesi yoldaş

Metropolitan Polis Departmanında gözaltında tutulan Gregory yoldaş’a ve Ulusal Devrimci Tur’a destek amaçlı yardım kampanyası başlatan DKP ABD, dünya çapında ABD emperyalizminin suçlarına boyun eğmeyen bütün yoldaşları dayanışmaya çağırıyor. Bu haberi aşağıdaki etiketlerle sosyal medyada çevrenizle paylaşarak ve konuyla ilgili farkındalığı arttırarak enternasyonel dayanışmada yer alabilirsiniz.

#FreeJoey #July4BurnFlag


“Eğer Amerika’nın -ABD’nin savunduğu ve dünyada yaptığı her şeyin- olmadığı bir dünyayı tasavvur edebiliyorsanız, bu durumda büyük bir gelişme göstermişsiniz ve en azından yepyeni bir dünyayı görmeye başlamışsınız demektir”

– Bob Avakian

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER