Yeni Komünizm

Revolution Books Berkeley’den Faşistlerin Yürüyüşüne Karşı Acil Çağrı

Editörün Notu: Aşağıdaki çağrı metni Durant Bulvarı – Berkeley/California’da bulunan ve Bob Avakian’ın komünizmin yeni sentezinin taraftarı olan devrimci kitabevi Revolution Books Berkeley’in sosyal medya hesabında paylaşılmıştır. Son yıllarda faşist çetelerin saldırılarına maruz kalan devrimci kitabevinin 1 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan faşist yürüyüş karşısındaki çağrı metnini aktarıyoruz. Kaynak için bkz: https://www.revolutionbooks.org/2019/08/fascists-march-on-revolution-books.html ayrıca bkz: https://www.facebook.com/RevolutionBooks/posts/2571930849537565?__tn__=K-R


LÜTFEN HERYERDE PAYLAŞIN!!

Revolution Books’a karşı bir kez daha faşistlerin yürüyüşü olacak
Gözümüzü korkutamazlar!
Kimin yanında olacaksınız!
Revolution Books AÇIKTIR!
İkinci el büyük kitap satışımıza davetlisiniz

30 Ağustos Cuma – 2 Eylül Pazartesi, 12:00-18:00

Son yıllarda Trump destekçisi bir avuç alçaktan başka bir şey olmayan faşist gruplar Revolution Books’a tekrarlayan bir şekilde saldırılarda bulundu, hatta kitabevini yakmaya çalıştılar. Ve şimdi bu Pazar, 1 Eylül tarihinde bir kez daha Revolution Books’a yürüyeceklerini duyurdular.

“Marksizm’e Hayır” ismini verdikleri protestoları için şunu diyorlar, “Revolution Books, komünist ve Anti-Amerikan bir mağazadır.” Suçlarından ötürü suçlu bulunmuş! Revolution Books gerçek bir devrim hareketi için entelektüel, kültürel ve politik bir merkezdir. Mağazamızın merkezinde, dünyanın en radikal ve bilimsel şekilde kavranmasını ayrıca değiştirilebilmesini sağlayan ve Bob Avakian tarafından geliştirilen yeni komünizm yer alır. Faşistler, “Önce Amerika Gelir” diyerek ABD emperyalizminin borazanı olarak bayrak sallarken, Revolution Books sınırların olmayacağı bir dünya için mücadele etmektedir. Bu ülke hakkındaki hakikati anlatan ayrıca insanlığa dünya çapında değer veren romanlar, oyunlar, tarihi belgeler ve analizlerimiz bulunuyor. Bob Avakian’ın da belirttiği gibi, “Enternasyonalizm – Önce Tüm Dünya Gelir.”

Şöyle diyorlar; “Bu mağaza, Amerikan halkına devrim için ve Amerika’nın komünistçe devrilmesi için açık çağrı yapan kitapların ve ideolojinin tanıtımını yapıyor.” Evet, kitap tanıtıyoruz! Her tür kitabı tanıtıyoruz! Ve evet, insanların hayatını paramparça eden, gezegenimizi ve çevreyi yok eden dehşet verici bu kapitalist sistemin devrilmesi için devrim çağrısı yapıyoruz! Revolution Books’ta nasıl gerçek bir devrim yapılacağının stratejisini bulabilirsiniz. Ve Bob Avakian tarafından yazılan Kuzey Amerika’da Yeni Sosyalist Cumhuriyet için Anayasa çalışmasını temin ederek, bu sistemin devrilmesinden hemen sonra, birinci günden itibaren toplumun özgürleşmesini nasıl gerçekleştireceğimizi öğrenebilirsiniz.

Charlottesville, El Paso, yakılan kitaplar… toplama kamplarında çocuklara eziyet eden, Müslümanları engelleyen, anti-faşistleri “terörist” olarak damgalayan iktidardaki faşist rejim tarafından kışkırtılan ve desteklenenler… bununla birlikte “çünkü henüz BANA zararı dokunmadı.” diyen pek çok kişi var, ki bu kişiler gelişmelere sırtını dönerek hiçbir şey yapmıyor. Hangi taraftasınız? Faşizme HAYIR demek için ne yapacaksınız?

Kitap alın! Birkaç saatliğine de olsa gönüllü olarak bize katılın. Ve özellikle Pazar günü, sabah 11:30’dan itibaren burada olun ve “Marksizm’e Hayır” yürüyüşüne karşı Revolution Books’u savunup destekleyin. Bütün şair ve yazarlara çağrımızdır: Pazar günü kitabevinde okuma etkinliğine gelin!

Bağışlarınızla Destek Olun!

Bu faşistlere “defolup gidin” demenin en iyi yolu kitabevinin ve fazlasıyla korkup nefret ettikleri devrim hareketinin desteklenmesidir! Revolution Books tamamen gönüllülük temelinde bir kolektiftir ve hayatta kalıp gelişebilmesi için sizin desteğinize ihtiyacı vardır. Yapılacak bağışların yarısı devrim için ülkeyi turlayan Ulusal Devrim Turu’na aktarılacaktır. Detayları revcom.us web sitesinde bulabilirsiniz. Revolutionbooks.org üzerinden bağış yapabilirsiniz.

31 Ağustos 2019 Cumartesi – Saat: 18:00

Faşistler niçin Revolution Books’a saldırıyor? Niçin faşizme ve beyaz üstünlenmeciliğine DUR diyerek sokaklarda değiliz? Porto Riko ve Hong Kong halklarından ne öğrenebiliriz? Faşizm nedir, komünizm nedir, bunlar niçin tamamen birbirine karşıdır ve ayrı dünyalardır? Bu meseleleri tartışmaya gelin.

Revolution Books, 2444 Durant Ave, Berkeley
revolutionbooksberkeley@gmail.com 510-848-1196
Facebook: @RevolutionBooks
Twitter ve IG: @RevolutionBksB
revolutionbooks.org

Yeni Komünizm

Bizler, devrimin önderi Bob Avakian'ın mimarı olduğu Yeni Komünizm‘in takipçileriyiz. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini takip eden ve Yeni Komünizm temelinde dünyayı gerçekte olduğu haliyle anlama ve onu değiştirme sorumluluğunu üstlenenleriz. Detaylı bilgi için bkz: Biz Kimiz?

Dünyada devamlı olarak yaşanan dehşetlerin ve son derece gereksiz acıların ortadan kaldırılması hem mümkün hem de son derece gereklidir. Bob Avakian'ın devrimci önderliğini ve geliştirmiş olduğu Yeni Komünizm'i öğrenerek kazanma şansı olacak gerçek bir devrim hareketini birlikte inşa ediyoruz. Yeni Komünizm'in teorik çerçevesine ilk kez giriş yapacaklar başlangıç noktası için web sitemizde bu bölümde yer alan makaleleri inceleyebilir, ayrıca Bob Avakian'ın Türkçeye çevrilmiş eserlerine buradan ulaşabilirler. Görüş, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.

#DevrimDahaAzıDeğil

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satıriçi Geribildirim
Bütün yorumları gör

YENİ KOMÜNİZM HAKKINDA GÖRÜŞLER